Kultūras ministrija nosūtījusi vēstuli Latvijas Republikas ģenerālprokuroram J. Maizītim ar lūgumu izvērtēt A/S „Rīgas kinostudija” iespējami noslēgto darījumuPaziņojums plašsaziņas līdzekļiem


2007.gada 31.oktobrī Kultūras ministrijas rīcībā nonāca A/S „Rīgas kinostudija” valdes priekšsēdētāja Venta Horsta un „Voxell Aps”, kas reģistrēta Dānijas Karalistes komercreģistrā direktora Torben Ellert noslēgtā 2007.gada 1.oktobra līguma neapstiprināta kopija par Valsts Rīgas Kinostudijā laika periodā no 1964.gada 1.jūnija līdz 1993.gada 14.maijam uzņemto kinofilmu un televīzijas filmu tiesību nodošanu. Līgums paredz nodot Dānijas sabiedrībai tiesības izplatīt filmas ētera televīzijā, kabeļtelevīzijā, satelīttelevīzijā, kinoteātros un mājas video formātā (DVD, VHS, Video CD).

Kultūras ministrija norāda, ka 2007.gada 30.jūlijā Ministru kabinets pieņēma rīkojumu Nr.470 „Par atteikumu nodot privatizācijai autora mantiskās izņēmuma tiesības uz Valsts Rīgas kinostudijā uzņemtajām filmām” (publicēts Latvijas Vēstnesis, 2007.08.01. Nr.123). Kultūras ministrijas jūlijā sagatavotais privatizācijas atteikums juridiski pamatoja filmu autortiesību piederību jautājumus un dokumentā tika konstatēts, ka valstij piederošo autora mantisko izņēmuma tiesību uz Valsts Rīgas kinostudijā uzņemtajām filmām privatizācija būtu neatbilstoša valsts un sabiedrības interesēm, jo valsts un sabiedrības intereses netiktu īstenotas pilnā apmērā. Filmu privatizācijas rezultātā nebūtu iespējams nodrošināt sabiedrības pieejamību Latvijas kultūras audiovizuālajam mantojumam un varētu būt apdraudēta audiovizuālā mantojuma saglabāšana.

Ar šo rīkojumu Ministru kabinets apliecināja, ka autortiesības uz filmām, kas radītas Rīgas valsts Kinostudijā, pieder Latvijas valstij un šo piederību nemainīja arī Rīgas Kinostudijas privatizācija 1997. gadā, jo privatizācijas noteikumi neparedzēja valstij piederošo autora mantisko tiesību privatizāciju, un tādejādi filmas tika saglabātas valsts īpašumā.

Jāatzīmē, ka ne privatizācijas pieteikuma iesniegšanas laikā, ne laika posmā līdz pat Ministru kabineta rīkojuma spēkā stāšanās brīdim A/S „Rīgas kinostudija” nebija informējusi Ministru kabinetu par it kā sev piederošajām autortiesībām un apšaubījusi šo filmu autortiesību piederību valstij.

Ņemot vērā augstāk minēto, Kultūras ministrija vēstulē ģenerālprokuroram lūdz izvērtēt vai A/S „Rīgas Kinostudija” veiktajās darbībās noslēdzot darījumu par sev nepiederošām tiesībām nav saskatāmi Krimināllikuma pārkāpumi.Informāciju sagatavoja:
Kristīne Zvirbule
KM Sabiedrisko attiecību speciāliste
7078154; 26112259P O T C P S Sv
    123 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
2021222324 25 26
27 28          

Aptauja

Kurā jomā, jūsuprāt, radošās industrijas sniedz visnozīmīgāko ieguldījumu?

Uz augšu