Piešķir papildfinansējumu Dziesmu un deju svētku, kā arī festivāla „Baltica – 2012” atbalstamŠodien, 29.maijā, valdība apstiprināja MK rīkojuma projektu par papildu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XV Deju svētku procesa pilnvērtīgai nodrošināšanai paredzēti 87 000 lati, tostarp noslēguma koncerta reģionālo koru kopmēģinājumam, Jāzepa Vītola jubilejas koncerta sagatavošanas, virsdiriģentu, virsvadītāju atalgojuma palielinājumam un citiem izdevumiem. Savukārt Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica – 2012” norisei piešķirti 30 000 lati.

 

„Dziesmu un deju svētki ir viens no latviešu tautas unikālākajiem un krāšņākajiem meistardarbiem. Tā ir ne tikai Kultūras ministrijas, bet arī pašreizējās valdības un iesaistīto pašvaldību prioritāte. No tā, cik veiksmīgs būs svētku sagatavošanās process, būs atkarīgs arī rezultāts, un tas skar visu sabiedrību, ikvienu no mums,” finansējuma piešķiršanu vērtē kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.


  
2012.gadā ir plānoti vairāki XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XV Deju svētku sagatavošanas pasākumi. „Dziesmu un deju svētku tradīcija ir nepārtraukts process, kas kopīgā jaunrades darbā vieno aptuveni 160 000 Latvijas iedzīvotāju. Tāpēc ceļā uz 2013.gada svētkiem to rīkotājus, kā arī dalībniekus sagaida garš un komplicēts organizatoriskais process: kopmēģinājumi, intensīvs virsdiriģentu un virsvadītāju metodiskais darbs, papildu koncepciju izstrāde Jāzepa Vītola jubilejas koncerta un vokāli simfoniskā koncerta sagatavošanai, gan arī māksliniecisko un organizatorisko darba grupu kopdarbs svētku sagatavošanai,” runājot par sagatavošanās procesa nozīmīgumu, uzsver Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra (KNMC) direktore Dace Melbārde.

 

Saskaņā ar KNMC iesniegtajiem izmaksu aprēķiniem, Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica – 2012” norises pilnvērtīgai nodrošināšanai papildus nepieciešami 30 000 lati. Savukārt XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XV Deju svētku sagatavošanai nepieciešami 87 000 lati, kas paredzēti noslēguma koncerta reģionālo koru kopmēģinājumam, noslēguma koncerta koprepertuāra grāmatu izdošanai, Jāzepa Vītola jubilejas koncerta sagatavošanas izdevumiem, sešdesmit divu virsdiriģentu un virsvadītāju atalgojuma palielinājumam, kordiriģentu vasaras skolai Ogrē, kā arī vokāli simfoniskā koncerta sagatavošanai un citiem izdevumiem.

 

Dziesmu un deju svētki ir atzīti par UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu, tāpēc viens no šīs tradīcijas ilgtspējas un savdabības saglabāšanas faktoriem ir arī festivāls „Baltica”, kas svētku starplaikā notiek reizi trīs gados. Festivāla „Baltica” mērķis ir starptautiski reprezentēt Latvijas nemateriālo kultūras mantojumu, tostarp latviešu, līvu un latgaliešu tradicionālo kultūru.

 

2012. gadā no 5. - 9.jūlijam savos lielākajos svētkos – Starptautiskajā folkloras festivālā „Baltica 2012” – kopā sanāks tradicionālās kultūras praktizētāji. Šis notikums ir īpaši nozīmīgs folkloras kopām, etnogrāfiskajiem ansambļiem, individuālajiem izpildītājiem, amatniekiem un tautas lietišķās mākslas meistariem.

 

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku projektu īstenošanai 40 000 lati ir piesaistīti no Valsts Kultūrkapitāla fonda, savukārt 80 000 lati saņemti likumā „Par valsts budžetu 2012.gadam” noteiktajā kārtībā. VAS „Latvijas dzelzceļš” KNMC ir piešķīris dāvinājumu (ziedojumu) 200 000 latu apmērā.

 

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu svētku un XV Deju svētki notiks 2013. gada vasarā.


 

Informāciju sagatavoja:
Lolita Rūsiņa
Kultūras ministrijas
sabiedrisko attiecību speciāliste
67330306, 29438087
Lolita.Rusinae simbolskm.gov.lvP O T C P S Sv
    123 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Aptauja

Kurā jomā, jūsuprāt, radošās industrijas sniedz visnozīmīgāko ieguldījumu?

Uz augšu