Eiropas Komisija kultūras un radošajam sektoram izveido platformu par Covid‑19 krīzes risinājumiem

Eiropas Komisija (EK) ir izveidojusi tiešsaistes platformu „Creatives Unite”, kurā aicina kultūras un radošā sektora pārstāvjus sadarboties un dalīties ar Covid-19 krīzes risinājumiem, tās pārvarēšanas iniciatīvām.

 

Jaunā platforma piedāvā noderīgus resursus ikvienam, kurš meklē informāciju par kultūras un radošā sektora iniciatīvām, reaģējot uz Covid-19 izraisīto krīzi. Tā vienuviet nodrošina pieeju dažādiem jau pastāvošiem resursiem, kā arī iespēju dalīties, strādāt kopā un augšupielādēt informāciju, lai rastu labākus risinājumus kopīgiem spēkiem.

Inovāciju, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija Gabriela (Mariya Gabriel) pauž: „Koronavīruss atstāj graujošu ekonomisko ietekmi uz kultūras un radošajiem sektoriem. Šī tiešsaistes platforma nodrošinās kultūras un radošajai nozarei forumu, kur dalīties ar idejām un iniciatīvām un, pateicoties šī sektora radošumam, kopīgi radīt krīzes risinājumus.”

EK uzsver, ka platformas mērķis ir nevis dublēt jau esošās iniciatīvas, bet izveidot vienotu pieejas punktu, kur apkopoti krīzes pārvarēšanai paredzētie pasākumi un kas novirzītu uz attiecīgo kultūras un radošā sektora apvienību, organizāciju un iniciatīvu interneta vietnēm.

Komisāre Gabriela par ideju izveidot platformu paziņoja 8. aprīlī notikušajā Eiropas Savienības (ES) kultūras ministru videokonferencē par atbalstu kultūras un radošajam sektoram Covid‑19 pandēmijas seku ierobežošanā, un ideja guva ES dalībvalstu atbalstu.

Platformas uzturēšanu atbalsta EK un Eiropas Parlamenta pilotprojekts „Creative FLIP”, ko administrē EK un īsteno Gētes institūts sadarbībā ar „European Creative Hubs Network” un citiem partneriem.

 

EK paziņojums medijiem

Saite uz „Creatives Unite” platformu

Informācijai: ES kultūras ministru deklarācija par kultūru Covid-19 krīzes laikā