Eiropas Savienības Padomē apspriedīs COVID-19 ietekmi uz kultūras un radošo sektoru

Eiropas Savienības kultūras ministru videokonference
Publicitātes attēls: https://www.consilium.europa.eu

Trešdien, 8. aprīlī, norisināsies Eiropas Savienības (ES) kultūras ministru videokonference par COVID-19 ietekmi uz kultūras un radošo sektoru un risinājumiem ES līmenī, kas ļautu vieglāk pārdzīvot krīzi. Latviju videokonferencē pārstāvēs Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš.

Vairums dalībvalstu nacionālā līmenī jau ir ieviesušas dažādus pasākumus, lai mazinātu COVID-19 pandēmijas un tās dēļ ieviesto ierobežojumu ietekmi uz kultūras un radošo sektoru, kas ir viens no vissmagāk cietušajiem, ņemot vērā dīkstāvi. Horvātija, kura šobrīd ir ES Padomes prezidējošā valsts, sanāksmē rosinās runāt, kā ar informācijas apmaiņu par dalībvalstu ieviestajiem atbalsta mēriem radīt iespējami lielāku ieguvumu kultūras un radošajam sektoram.

Tāpat tiks apspriests, kas ES un nacionālā līmenī būtu darāms, lai tuvākajā nākotnē un ilgtermiņā palielinātu kultūras un radošā sektora noturību krīzes situācijās. Pašreizējā situācija ir izgaismojusi, ka, mainoties apstākļiem, gan kultūras un radošās nozares uzņēmumi, gan nozarē strādājošie ir īpaši neaizsargāti.

Latvija sanāksmē paudīs, ka ir jārada nozarei pielāgoti atbalsta mehānismi, kas aptvertu maksimāli lielu šī sektora pārstāvju loku, kā arī jārūpējas par iespējami ātru sektora atlabšanu pēc ierobežojumu atcelšanas. Īpaši svarīgs COVID-19 izraisītās krīzes apstākļos ir arī atbalsts medijiem, kuri par spīti sarūkošajiem ieņēmumiem no reklāmas, turpina sabiedrību nodrošināt ar uzticamu un kvalitatīvu informāciju.

Citās Eiropas valstīs tāpat kā Latvijā, lai mazinātu vīrusa izplatību, ir noteikti stingri ierobežojumi, kas nozīmē teju pilnīgu kultūras dzīves apstāšanos. Horvātijas prezidentūra jau iepriekš ir lūgusi dalībvalstis dalīties ar informāciju par nacionālā līmenī ieviestiem atbalsta pasākumiem kultūras un radošajam sektoram saistībā ar COVID-19 pandēmijas sekām, un šī informācija tiks regulāri atjaunota.

 

Informāciju sagatavoja:
Dace Vizule,
Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
67330306, 29192298
Dace.Vizule@km.gov.lv