Darbu sākusi jauna operas žanram veltīta digitālā vietne

Organizācija “Opera Eiropa” un trīsdesmit operas kompānijas un festivāli no astoņpadsmit valstīm ir apvienojušies, lai izveidotu jaunu vietni OPERAVISION. Tā turpinās iepriekšējos gados veiksmīgi aizsākto operas žanra digitālo popularizēšanu, kas līdz šim notika pasaulē plašu popularitāti guvušajā vietnē “Operas platforma”. OPERAVISION tapusi ar Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” atbalstu. Latvijas Nacionālā opera un balets ir viens no trīsdesmit projekta partneriem.

No 12. oktobra gan operas mīļotāji, gan tie, kas tikai sāk iepazīt šo žanru, ir aicināti apmeklēt vietni, kuras darbību nodrošina “Opera Eiropa” – Eiropas operas kompāniju un festivālu asociācija.

Pirmā tiešraide šajā vietnē notika 15. oktobrī, kad tiešraidē no Berlīnes Komiskās operas ikviens varēja noskatīties Kloda Debisī operas “Peleass un Melizande” iestudējumu. 20. oktobrī tiešraidē varēs skatīties Džuzepes Verdi “Traviatu” no Verdi festivāla Parmā, bet 28. oktobrī – Riharda Vāgnera “Reinas zeltu” no Opera North Līdsā.

Tiem, kas sāk interesēties par operas žanru, OPERAVISON lielā izvēlē piedāvā fragmentus, stāstus un dokumentālās filmas, kas saistītas ar operu, kā arī iespēju atklāt plašo repertuāru, kas radies četru gadsimtu gaitā.

Operas pazinējiem OPERAVISON ir iespēja iedziļināties iestudējumos no visas Eiropas un ārpus tās robežām, lasīt par šiem iestudējumiem un padziļināt savas zināšanas un izpratni par žanru.

“Operas akadēmijas” sadaļa jaunajā vietnē sniedz pieeju bagātiem resursiem, sākot no īsfilmām par mēģinājumu procesu līdz intervijām ar ievērojamām personībām, kas strādā operas žanrā.

Bērni un jaunieši kopā ar vecākiem un skolotājiem ir aicināti atklāt brīnišķīgo operas pasauli, iepazīstot to dažāda vecuma auditorijai paredzētos materiālos.

2018. gadā OPERAVISION atzīmēs Eiropas Kultūras mantojuma gadu ar plašu programmu, kas atklās Eiropas operas daudzveidību mūsdienās. Šī programma tiks izziņota 2017. gada nogalē.

Jaunā projekta pamatā ir digitālās vietnes “Operas platforma” panākumi. “Opera Eiropa” pārvaldītā vietne divarpus gadu laikā piesaistīja vairāk nekā trīs miljonu skatītāju auditoriju. Programmas “Radošā Eiropa” atbalsts nodrošinās OPERAVISION darbību līdz 2020. gada decembrim.

Projekta partneri ir “Opera Eiropa”, Flāmu opera un balets Antverpenē un Ģentē, La Monnaie/De Munt opera, Horvātijas Nacionālais teātris Zagrebā, Brno Nacionālais teātris, Janāčeka festivāls Brno, Prāgas Nacionālais teātris, Somijas Nacionālā opera, Eksanprovansas festivāls, Parīzes Komiskā opera, Lilles opera, Berlīnes Komiskā opera, Vācu opera pie Reinas Diseldorfā un Duisburgā, Ungārijas Valsts opera, Veksfordas operas festivāls, Romas Teatro dell’Opera, Teatro La Fenice Venēcijā, Teatro Regio Turīnā, Teatro di San Carlo Neapolē, Latvijas Nacionālā opera un balets, Nīderlandes Nacionālā opera un balets, Norvēģijas opera un balets, Poznaņas opera, Polijas Nacionālā opera Varšavā, Staņislavska un Ņemiroviča-Dančenko Maskavas Valsts muzikālais teātris, Palau de les Arts Reina Sofia Valensijā, Teatro Real Madridē, Zviedrijas Karaliskā opera, Bāzeles teātris, Opera North Līdsā, Londonas Karaliskā Koventgārdena opera, Velsas Nacionālā opera Kārdifā.

Informāciju sagatavoja:
Irbe Treile

Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: + 371 67073700
Mob. tālr.: + 371 25469588
E-pasts: prese@opera.lv