Atklāta Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019 nominantu izstāde

Foto: Inese Kalniņa
Foto: Inese Kalniņa

Šodien pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja tika atklāta Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019 nominantu izstāde, kurā apskatāmi 11 objekti, kas turpinās cīņu konkursā. Nominantu izstāde ir viens no pasākumiem, kas tiek rīkoti par godu Arhitektūras nedēļai, kas norisināsies līdz 17. maijam. Arhitektūras nedēļa noslēgsies ar Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019 svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju Rīgas cirkā.

Līdz 17. maijam pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ir skatāma šī gada Arhitektūras gada balvas nominantu izstāde, kurā apskatāmi 11 Atlases žūrijas izvēlēti objekti - Accenture Latvija TEO birojs, Alūksnes bānīša stacija, Dzīvojamo un sabiedrisko ēku komplekss, Lielplatones vešūža restaurācija, Lubānas kapličas jaunbūve, MadCity Riga 2018, MM - Mārupes māja, Rīgas Stradiņa universitātes dienesta viesnīcas jaunbūve, Rūjienas estrādes rekonstrukcija, Sāls māja un Visbijas rezidence. Izstāde ir iekļauta Muzeju nakts 2019 programmā un būs skatāma arī sestdien, 18. maijā.

Šonedēļ darbu uzsāk Fināla žūrija, kas izvēlēsies Latvijas Arhitektūras gada balvas uzvarētājus. Žūrijas sastāvā ir arhitekts Igns Ogints (Ignas Uogintas), kurš strādā arhitektu birojā DO ARCHITECTS, kā arī lasa lekcijas Viļņas Gedimina tehniskajā universitātē un Kharkivas Arhitektūras skolā Ukrainā, arhitektu biroja Indrek Näkk Arhitektuuribüroo dibinātājs un vadītājs Indreks Neks (Indrek Näkk), kurš kopš 2009. gada aktīvi darbojas Eiropas Arhitektu padomē, arhitektu biroja Rulot līdzdibinātāja Anabela Varona (Anabel Varona), kas aktīvi strādā pie projektiem, lai arhitektūras nozarei piesaistītu jauniešus, kā arī arhitekte un arhitektu biroja 12 LĪNIJAS vadītāja Agnese Lāce, kas kopš 2014. gada darbojas arī Latvijas Arhitektu savienības brīvdomīgās izglītības projektā “Skolnieks Pētnieks Pilsētnieks”, kura mērķis ir ievadīt bērnus un skolas jauniešus vides veidošanas mākslā.

Par Latvijas Arhitektūras gada balvu 2019
Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Gada balva ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība.

Latvijas Arhitektūras gada balvu 2019 organizē Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar LR Kultūras ministriju. Mūsu sadarbības partneris ir Krassky, bet atbalstītāji - Valsts Kultūrkapītāla fonds, Knauf, K. Suns, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīgas cirks un Renson.

Plašāka informācija:
Latvijas Arhitektu savienība
E-pasts: latarh@latarh.lv 
Tālruņa nr.: + 37167212802, + 37126393136