Norisināsies diskusija par arhitektūru - “Līdzsvars: centra gravitācijas spēks”

Šodien, 15. maijā, Arhitektūras nedēļas ietvaros norisināsies publiska diskusija par arhitektūras un pilsētvides lomu reģionu konkurencē. Atvērtā diskusija ir bezmaksas un pieejama ikvienam interesentam.

Sarunas ietvaros tiks apspriesta arhitektūra un notikumi nozarē. Diskusijā piedalīsies arhitekti Ilze Mekša, Visvaldis Sarma un Ervīns Krauklis, uzņēmējs Ģirts Rungainis un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) eksperts Mārtiņš Eņģelis, diskusiju moderēs Vents Veinbergs. Pasākums norisināsies plkst. 17.00 Ziemeļvalstu Ministru padomes Latvijā birojā (Berga Bazārs).

Pēdējos gados Latvijas Arhitektūras gada balvas laureātu un nominantu vidū īpaši jāatzīmē izcilas arhitektūras piemēri tieši reģionos, un to skaits turpina pieaugt. Kamēr Latvijas reģioni un pašvaldības piesaka sevi ar jaunām ambīcijām, Baltijas lielākās pilsētas Rīgas nākotne ir diskusiju krustugunīs. Sarunā par arhitektūru, pilsētvidi un reģioniem piedalīsies nozares profesionāļi un eksperti - arhitekte un Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019 zelta ananasa laureāte Ilze Mekša, SARMA NORDE Arhitekti vadītājs Visvaldis Sarma, arhitekts Ervīns Krauklis, uzņēmējs Ģirts Rungainis, LIAA eksperts Mārtiņš Eņģelis - kuri diskutēs par to, vai ir iespējams līdzsvars starp lielpilsētu un reģioniem, par pilsētvides un arhitektūras lomu reģionu konkurencē, kā arī par Rīgas un Latvijas lomu plašākā kontekstā. Diskusiju moderēs Vents Vinbergs.

“Līdzsvars ir tas, ko šī gada Latvijas Arhitektūras gada balvai nominētajos darbos ir meklējusi un atradusi Atlases žūrija, un to jaunajā Latvijas arhitektūrā aicināti saskatīt arī Fināla žūrijas pārstāvji. Līdzsvars starp veco un jauno, estētiku un funkcionalitāti, autora ambīcijām un publikas prasībām, starp tēriņiem un rezultātu, un līdzsvars starp centru un novadiem ir tikai daži no šī cienījamā arhitektūras vērtēšanas kritērija piemēriem, tāpēc labs pamats diskusijai ir jautājums par to, vai šis standarts ir attiecināms uz šodienas Latvijas arhitektūru, vai arī tā joprojām ir tikai vēlmju domāšana,” stāsta diskusijas moderators Vents Vinbergs.

Šogad Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019 Atlases žūrijas izvirzītā tēma LĪDZSVARS atspoguļo to, ka izcilība rodas tur, kur ir ievērots līdzsvars. Katrs balvai pieteiktais objekts ir atšķirīgs, bet līdzsvars tiek meklēts gan funkcionalitātē, gan estētikā, gan mijiedarbībā ar apkārtējo vidi un citos aspektos.

Par Latvijas Arhitektūras gada balvu 2019
Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Gada balva ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība.

Latvijas Arhitektūras gada balvu 2019 organizē Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar LR Kultūras ministriju. Mūsu sadarbības partneris ir Krassky, bet atbalstītāji - Knauf, Renson, Rīgas cirks, K. Suns, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Hercs Flora, Sabiles sidrs, Rizhskiy Samogon.

 

Plašāka informācija:
Latvijas Arhitektu savienība
E-pasts: latarh@latarh.lv 
Tālruņa nr.: + 37167212802,
+ 37126393136