Latvijas Nacionālā bibliotēka atsāks koncertdzīvi

Komponists un pianists Krists Saržants

Līdz ar lasītāju uzņemšanu klātienē, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) pakāpeniski atsāksies arī koncertdzīve. To otrdien, 26. maijā plkst. 19.00 ar tiešraides koncertu Ziedoņa zālē ievadīs komponists un pianists Krists Saržants. Koncertā dzirdēsiet mākslinieka sarakstītas un aranžētas kompozīcijas no viņa debijas albuma Then And Now.

Koncertā piedalīsies Krists Saržants (klavieres), Evilena Protektore (balss), Dāvis Jurka (saksofoni), Toms Poišs (kontrabass), Artis Orubs (bungas).

Vadīs Anete Ašmane.

Tiešraide būs skatāma LNB Facebook lapā

Pieciem klausītājiem, katram ņemot līdzi vēl vienu savas mājsaimniecības pārstāvi un ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus un sanitāros norādījumus, dosim iespēju koncertu apmeklēt klātienē. Aicinām piedalīties konkursā LNB Facebook lapā.

Par mākslinieku:

Krists Saržants ir latviešu komponists un pianists, kurš smeļas iedvesmu no klasiskās, džeza un filmu mūzikas. Mācījies klasiskās un džeza klavieres un kompozīciju pie Raimonda Petrauska, Madara Kalniņa, Andra Dzenīša, Tuomo Uusitalo un Kārļa Vanaga Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), kā arī pie Søren Møller Karaliskajā Mūzikas akadēmijā Olborgā, Dānijā. 2018. gadā Krists tika nominēts Nika Gotema balvai par ieguldījumu Latvijas džeza mūzikā un dzīvē, kā arī pārstāvēja JVLMA lielākajā starptautiskajā džeza mūzikas konferencē IASJ (International Assosiacion of Schools of Jazz) Vīlandē, Igaunijā. 2019. gadā viņš atklāja TEDx konferenci Rīgā. Koncertējot Latvijā, Igaunijā, Dānijā, Vācijā, ASV un citās valstīs, Saržants ir sadarbojies ar tādiem mūziķiem kā Kenneth Dahl Knudsen (Dānija), Rob Duguay (ASV), Yacine Boularès (ASV) Konstantīns Jemeļjanovs (Latvija, ASV), Peter Hertmans (Beļģija), Etienne Charles (ASV) un daudziem citiem. Mūziķa kvinteta ieraksti tika prezentēti lielākajā Eiropas džeza gadatirgū Jazzahead! 2017 un iekļauti oficiālajos kompilācijas albumos Jazz in Latvia 2018 un Jazz in Latvia 2020.

***

Atgādinām, ka, ievērojot Kultūras ministrijas sanitāro protokolu, otrdien, 26. maijā plkst. 10.00 LNB atsāks apkalpot lasītājus klātienē. Sākotnēji bibliotēkas pakalpojumi tiks sniegti tikai 1. stāva ātrijā. Šeit, nodrošinot 42 lasītāju darba vietas un astoņas aprīkotas datorvietas, un divu metru savstarpējo distanci, vienlaicīgi varēs strādāt 50 personas. Pirms ierašanās lasītājiem jārezervē darba vietas un iespieddarbi. Plašāka informācija

LNB darba laiks līdz 31. augustam:

P., Sv.: slēgts
O., C., S.: 10.00–16.00
T., Pk.: 14.00–20.00

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: +371 26472501
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv 
www.lnb.lv