Rīgas cirks uzņem starptautiski nozīmīgu cirka organizāciju pārstāvjus un māksliniekus

Sadarbojoties ar starptautiskiem nozares profesionāļiem, Rīgas cirks, kā mūsdienīgs mākslas centrs, vairo savu nozīmību un atpazīstamību arī ārpus Latvijas robežām. Šodien Rīgas cirkā tiek atklāta starptautiska cirka nozares profesionāļu laboratorija “CS LAB#4”, un tajā piedalīsies virkne vadošo Eiropas cirka organizāciju vadītāju un pārstāvju. Savukārt, 5. jūlija vakarā notiks apvienības CuntsCollective (Dānija) projekta “ASK THE BREAD” prezentācija - izrāde, kas aicinās vērot mākslinieku rezidenču programmā radīto veikumu. Vairāk informācijas par šiem notikumiem pieejams mājaslapā.

 

Rīgas cirks, sadarbībā ar Eiropas cirka un ielu mākslas organizāciju tīklu Circostrada, kā arī pašmāju festivālu Re Rīga, organizē laboratoriju “CS LAB#4”. Katru gadu tā norisinās citā valstī, taču šogad Rīgā un Cēsīs no 2. līdz 4.jūlijam tiks pētītas tēmas par cirka vērtībām, kas rodas mākslinieciskajā procesā, un to, kā tās var tikt izmantotas, organizējot darba procesu. Rīgas cirkam šī ir nozīmīga iespēja kopā ar profesionāļiem no vadošajām Eiropas cirka organizācijām attīstīt nozari, kā arī iespēja sevi parādīt kā organizāciju, kas darbojas starptautiskā mērogā.

Savukārt, 5.jūlijā plkst. 21.00 plašākai publikai bez maksas Rīgas cirka telpās būs iespējams vērot projekta “ASK THE BREAD” prezentāciju īsas izrādes formā, kā arī pēc redzētā piedalīties sarunā ar apvienības CuntsCollective māksliniecēm. Iedvesmojoties no latviešu fotogrāfes Vikas Ekstas fotogrāfiju sērijas “Dievs. Daba. Darbs”, projekta ietvaros top t.s. work-in-progress fiziskā teātra izrāde, kurā tiek pētītas tēmas par vientuļas sievietes dzīvi laukos, lauku dzīves ritumu un saikni starp cilvēku un pārējo dabu.

Tone Haldrupa Lorencena (Tone Haldrup Lorenzen), projekta režisore no Dānijas, dalās savos iespaidos: “Mēs esam ļoti pateicīgas, ka varam Rīgas cirkā rezidences laikā pilnībā nodoties eksperimentiem, koncentrējoties uz procesu, nevis rezultātu. Tāds ir patiesais rezidenču programmas mērķis un šajā posmā iedvesmojamies no šīm vēsturiskajām telpām, lai strādātu pamatā pie izrādes vizuālā noformējuma.” Vairāk informācijas par prezentāciju un projektu iespējams lasīt mājaslapā.

Rīgas cirks ir daudzfunkcionāls mākslas centrs, un mērķtiecīgi strādā ne tikai pie nozīmīgu un aktuālu cirka izrāžu piedāvāšanas arvien plašākai publikai, bet arī ilgtermiņā veicina cirka nozares attīstību un atpazīstamību Latvijas sabiedrībā. Tuvākajos gados Rīgas cirka ēka piedzīvos ievērojamas pārmaiņas, kas mainīs ne tikai ēkas funkcionālo izmantojumu, bet arī tai piegulošo pilsētvidi, savienojot Merķeļa un A. Kalniņa ielas.

Papildu informācija:
Ieva Miltiņa
Ieva.miltina@cirks.lv
Tel.26403666