Konkursā “Ceļojums uz Operu” uzvar Mērsraga vidusskolas skolnieces Laura Elizabete Ķiršakmene, Diāna Krovalka un Viktorija Jēkabsone

Konkursā “Ceļojums uz Operu 2019” pirmo vietu ieguvušas Mērsraga vidusskolas skolnieces Laura Elizabete Ķiršakmene, Diāna Krovalka un Viktorija Jēkabsone.

Lai veicinātu jauniešu interesi par operas mākslu, jau sesto gadu VSIA „Latvijas Nacionālā opera un balets” aicināja 9.–12. klašu skolēnus piedalīties konkursā „Ceļojums uz operu”, kas šogad bija veltīts topošajiem baleta jauniestudējumiem “Hamlets” un “(Ne)stāsti man pasakas”. Konkursa galvenais uzdevums bija radošais darbs foto vai video formātā, kurā jaunieši, izmantojot dejas vai kustību elementus, atspoguļoja savu skatījumu uz vienu vai abiem pasaules un latviešu literatūras šedevriem – “Hamlets” un “Krāsainās pasakas”. Konkursa galvenā balva ir ceļojums ar Lux Express uz Tallinu, ielūgums uz operas “Traviata” izrādi Igaunijas Nacionālajā operā 2019. gada 5. maijā un apmaksāta nakšņošana viesnīcā “Park Inn By Radisson Central Hotel Tallinn”, ko nodrošina Latvijas Nacionālās operas fonds. Konkursa uzvarētājas balvu saņems par video, kas veltīts Imanta Ziedoņa “Krāsainajām pasakām”.

Ielūgumus uz baletu “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas” saņems vēl četru labāko darbu autori – Agnese Pētersone un Marta Kozļenoka (Jelgavas 4. vidusskola), Krista Gabriela Roba (Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskola), Gita Cekule (Rīgas Valsts vācu ģimnāzija), Reinhards Markuss Skudra (Rīgas Tehniskā koledža).

Konkursa žūrijā darbus vērtēja LNOB valdes locekle Daina Markova, horeogrāfi Elza Leimane un Antons Freimans, videomākslinieks -8, fotogrāfs Jānis Deinats.

Informāciju sagatavoja:
Irbe Treile,
Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: + 371 67073700
Mob. tālr.: + 371 25469588
E-pasts: prese@opera.lv