Urbānisti, pilsētplānotāji, aktīvisti un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji aicināti uz konferenci Ķīlē

No 4. līdz 6. jūlijam Ķīlē (Vācijā) norisināsies konference „Urbānā transformācija caur mākslu un kultūru” („Urban Transformation through Art and Culture”), pulcējot urbānistus un pilsētplānotājus, māksliniekus, pētniekus, akadēmiķus, studentus, kopienu locekļus, politiķus un aktīvistus, lai aplūkotu galvenos aspektus kultūras un mākslas perspektīvas izmantošanā pilsētu plānošanas stratēģijā un praksē. Lektoru vidū ir grāmatas „Radošā pilsēta: rīki pilsētvides novatoriem” („The Creative City: A Toolkit for Urban Innovators”) un citu publikāciju autors Čārlzs Lendrijs (Charles Landry) (Apvienotā Karaliste), pilsētu socioloģe, kultūrplānotāja un uzņēmuma „Noema Culture and Place Mapping” dibinātāja un vadītāja Lia Gilardi (Lia Ghilardi) (Apvienotā Karaliste, Itālija), Kopenhāgenas Starptautiskā teātra direktors Trevors Deiviss (Trevor Davies) (Dānija), Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese (Latvija), kā arī Kauņas mākslinieku nama direktore un „UBC Cultural Cities” (Baltijas pilsētu savienības Kultūras pilsētu komisija) vadītāja Rūta Stepanovaite (Lietuva).

Trīs dienas ilgās konferences laikā plānoti semināri, runas, paneļa diskusijas un pastaigas pa pilsētu, un tās mērķis ir pieredzēt, aptvert un sajust, kā mākslas un kultūras darbības var likt pilsētai pārvērsties.

Ievadprezentācijās tiks iepazīstināta ar konferences tematiku saistītā teorija, turpretim deviņās atsevišķās darbnīcās un semināros dalībnieku uzmanība tiks vērsta uz dažādiem kultūrplānošanas aspektiem, tostarp māksliniecisku darbību un transformāciju, līdzdalību, iesaistīšanos un aktīvismu, kā arī stratēģijām un modeļiem, kas vairāk saistīti ar politiku un plānošanu. Paneļa diskusijās tiks aplūkotas jaunas perspektīvas, rosinātas jaunas atklāsmes ar nolūku raisīt pārmaiņas. Praktiska pieeja kultūras karšu veidošanai tiks pieredzēta, dodoties pastaigās pa konkrētām pilsētas vietām. Šīs pastaigas izplānotas un tiks vadītas sadarbībā ar Mutēziusa mākslas un dizaina universitāti (Muthesius Kunsthochschule – MKH), Ķīles pilsētu, kā arī ar citiem tīkliem, darbojoties mākslas, dizaina un pilsētas sabiedrības krustpunktā. Tiks prezentēti un apspriesti astoņi Baltijas jūras reģiona pilotprojekti, kur māksla un kultūra tiek izvirzīta kā dzinulis sociālām inovācijām.

Uz konferenci ir uzaicināti eksperti no vairākām valstīm, it īpaši no Baltijas jūras reģiona, lai veidotu zināšanu forumu, kurā tiek sniegta informācija, iedvesma un raisītas diskusijas. Konferences mērķis ir radīt vidi, kurā tās dalībnieki var iesaistīties un izzināt, kā panākt pozitīvu ietekmi vietējā mērogā un radīt inerci ilgtspējīgām izmaiņām.

Trīs dienas ilgais pasākums ir daļa no Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projekta „Kultūras plānošana kā metode sociālajai inovācijai pilsētās – UrbCulturalPlanning”. Šī projekta mērķis ir kopā ar 14 projekta partneriem 8 valstīs ir veicināt kultūras plānošanu Baltijas jūras reģionā kā sociālās inovācijas metodi. Projekts tiks īstenots no 2019. gada janvāra līdz 2021. gada jūnijam.

Lai aplūkotu konferences dienas kārtību un papildu informāciju par to, kā arī lai reģistrētos konferencei, lūdzu, apmeklējiet vietni www.cultural-planning-kiel.de vai sazinieties ar Justīni Panteļējeva (justine.pantelejeva@riga.lv; +371 67181025).

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji aicināti sazināties ar Margaritu Apini pa e-pastu: Margarita@dki.lv vai pa telefonu: +371 26463899 vai Andrea Cedequist pa e-pastu: cederquist@boell-sh.de vai pa telefonu: +49 152 59544981.