Latvijā viesojas Indijas kultūras darbinieks, vairāku festivālu vadītājs Rahuls Džains

Guvuhati starptautiskā kinofestivāla mākslinieciskais vadītājs Rahuls Džains un Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma
Guvuhati starptautiskā kinofestivāla mākslinieciskais vadītājs Rahuls Džains un Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma

Pieredzes apmaiņas nolūkos šonedēļ Latvijā ieradies Indijas kultūras darbinieks, Guvuhati starptautiskā kinofestivāla mākslinieciskais vadītājs un Brahmaputras literatūras festivāla galvenais koordinators Rahuls Džains (Rahul Jain). Līdz 23. oktobrim viņš apmeklēs vairākas kultūras iestādes un pasākumus Rīgā un ārpus tās.

R. Džaina vizīte Latvijā plānota, atsaucoties Latvijas vēstniecības Indijā iniciatīvai un ņemot vērā viņa interesi par šā gada augustā parakstīto Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Indijas Republikas Kultūras ministrijas kultūras apmaiņas programmu 2019.-2021.gadam.

15. oktobrī R. Džains tikās ar Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietnieci starptautisko lietu, integrācijas un mediju jautājumos Zani Vāgneri. Tikšanās laikā Z. Vāgnere īpaši atzīmēja, ka Latviju un Indiju saista ne tikai viena indoeiropiešui valodas saime, bet arī ļoti lielā mīlestība pret tēvzemi un nemateriālā mantojuma kultūra, sevišķi tradīcijas dejā. Ministrija atzinīgi novērtē R. Džaina ieguldījumu kultūras kontaktu veicināšanā, aicinot pieredzes apmaiņā uz Indiju kino profesionāļus un literārus.

Vizītes turpinājumā R. Džains tiekas ar Nacionālā Kino centra vadītāju Ditu Rietumu un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoru Guntaru Prāni.

R. Džains apmeklēs Latvijas Mūzikas dienu „Latvijas rudens 2019” atklāšanas koncertu, mākslas muzeju „Rīgas Birža” un Latvijas Nacionālo bibliotēku, kā arī Ventspils starptautisko rakstnieku un tulkotāju māju, Ventspils bibliotēku un koncertzāli „Latvija”.

Ņemot vērā Indijas kultūras jomas pārstāvja interesi tieši par kino un literatūru, vizīte pielāgota iespējai apmeklēt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkoto Latvijas Filmu konferenci, kas norisināsies vienlaicīgi ar Rīgas Starptautisko kinofestivālu „Riga IFF”.

R. Džains vizītes noslēgumā tiksies arī ar platformas „Latvijas Literatūra” pārstāvjiem.

 

Informāciju sagatavoja:
Dace Vizule
Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
67330314; 29192298
Dace.Vizule@km.gov.lv