Parakstīta Latvijas - Indijas sadarbības programma kultūrā

Cilvēki oficiālas tikšanās laikā
No labās - Ministru prezidents K. Kariņš, KM valsts sekretāre D. Vilsone, Indijas Ārējo lietu ministrijas sekretārs G. Šarma un Indijas viceprezidents V.Naidu

Otrdien, 20. augustā, tika parakstīta abu valstu sadarbības programma kultūrā. No Latvijas puses sadarbības programmu parakstīja Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāre Dace Vilsone, no Indijas puses - Ārējo lietu ministrijas sekretārs Gitešs Šarma (A.Gitesh Sarma).

Abu valstu sadarbības programma kultūrā parakstīta Indijas viceprezidenta Venkaia Naidu (Hon’ble M. Venkaiah Naidu) vizītes Latvijā ietvaros.

Latvijas – Indijas sadarbības programma aptver abu valstu sadarbību mūzikā un dejā, kultūras mantojuma jomā, kino jomā, muzeju, kā arī bibliotēku un arhīvu starpā. Sadarbības programmā paredzēta arī apmaiņa ar mākslas izstādēm, kā arī abu valstu populāru rakstnieku un dzejnieku literāro darbu tulkošana.

Parakstot sadarbības programmu, D.Vilsone norādīja uz potenciālu, kas jāizmanto, lai veicinātu Latvijas redzamību Indijā, kā piemēru minot gan kino, gan mūzikas jomu, kur ir izveidojusies cieša sadarbība starp abu valstu nozares profesionāļiem.

Latvijas un Indijas divpusējais dialogs ir aktīvs; to raksturo augsta līmeņa vizīšu apmaiņa, cieša sadarbība starptautiskajās organizācijās, norit studentu, kultūras un mākslas pasākumu apmaiņa, kā arī tiek paplašināta līgumtiesiskā bāze.

 

Informāciju sagatavoja:
Lita Kokale,
Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
67330343, 26469946
Lita.Kokale@km.gov.lv