Arkādija Fomina fonda stipendiātu koncerts Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā

Vijolnieks Daniils Bulajevs
Vijolnieks Daniils Bulajevs

6. martā plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ LMT kamerzālē notiks “The Music Makers” un Arkādija Fomina fonda stipendiju pasniegšanas ceremonija un laureātu koncerts. Šogad naudas prēmiju saņems trīs jaunie atskaņotājmākslinieki – JVLMA students Andrejs Jegorovs un NMW Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņi Daniils Bulajevs un Marta Rando.

Pirms laureātu koncerta klausītāji tiks iepazīstināti arī ar vienu no stipendiju piešķīrējiem, “The Music Makers” un Arkādija Fomina fonda dibinātājiem – pianisti Angelu Yoffi. Koncerta programmā izvēlēti dzirkstoši un virtuozi skaņdarbi – Hernriha Veņavska Fantāzija par Šarla Guno operas “Fausts” tēmām, Natana Milšteina variācijas “Paganiniana” par Nikolo Paganīni 24. Kaprīzes tēmām, Riharda Vāgnera “Albumblatt” un Frīdriha Kreislera “Rečitatīvs un skerco-kaprīze” op. 6.

“The Music Makers” ir starptautiska organizācija, kas atrodas Čikāgā, ASV. Tās dibinātāji ir pianiste Angela Yoffe un viņas dzīvesbiedrs, vijolnieks Vadims Gluzmans. Šī pāra iniciatīvas rezultātā 2015. gadā izveidots Arkādija Fomina fonds, kura mērķis ir finansiāli atbalstīt talantīgu profesionālo mūzikas vidusskolu audzēkņu un mūzikas augstskolu studentu dalību dažādās meistarklasēs un festivālos, kā arī pieminēt bijušā rīdzinieka, prasmīga vijolnieka, iemīļota skolotāja, diriģenta un Dallasas simfoniskā orķestra mūziķa Arkādija Fomina atstāto mantojumu. Arkādija Fomina stipendijas laureāti nereti tiek aicināti uzstāties uz slavenu koncertzāļu skatuvēm daudzviet pasaulē. Fonda dibinātāji cer turpināt Rīgā dzimušā vijolnieka ieguldījumu mūzikas profesionāļu radošajā izaugsmē.

14 gadus jaunais vijolnieks Daniils Bulajevs mācās NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolā pie Nellijas Sarkisjanas. Vien piecu gadu vecumā talantīgais atskaņotājmākslinieks debitējis kā solists, kopā ar kamerorķestri uzstājoties koncertzālē Ave Sol, savukārt septiņu gadu vecumā pirmo reizi koncertējis Krievijā kopā ar simfonisko orķestri. 2018. gada oktobrī norisinājies vēl viens nozīmīgs radošās daiļrades notikums – solokoncerts Latvijas Nacionālajā operā. Daniils Bulajevs piedalījies vairākos starptautiskos mūzikas festivālos un konkursos, sadarbojies ar ievērojamiem orķestriem Itālijā, Ķīnā, Argentīnā, Beļģijā, Šveicē un citviet pasaulē. Arkādija Fomina stipendijas apbalvošanas ceremonijā vijolnieks atskaņos Henrika Veņavska Fantāziju par Šarla Guno operas “Fausts” tēmām.

Arī Arkādija Fomina fonda otrā stipendiāte Marta Aurēlija Rando mācās NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolā pie Nellijas Sarkisjanas. 17 gadus jaunā vijolniece ieguvusi atzinību starptautiskos mūzikas konkursos un piedalījusies meistarklasēs pie vijoļspēles profesionāļiem. Ikdienā Martas aizraušanās ir ne tikai muzicēšana kā solistei, bet arī radoša izpaušanās kamermūzikas un orķestru sastāvos. Trīs gadus pēc kārtas vijolniece spēlējusi altista un diriģenta Jurija Bašmeta vadītajā Starptautiskajā jauniešu kamerorķestrī, savukārt 2018. gada nogalē piedalījusies koncertprojektā “Side by Side”, uzstājoties plecu pie pleca ar Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra mūziķiem. 6. marta stipendiātu koncertā vijolnieces interpretācijā izskanēs Riharda Vāgnera “Albumblatt” un Frīdriha Kreislera “Rečitatīvs un skerco-kaprīze” op.6.

Kopš 2018. gada rudens NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolas absolvents Andrejs Jegorovs ir JVLMA Stīgu instrumentu katedras students, kurš vijoļspēles prasmes pilnveido pie docentes Terēzes Zībertes-Ijabas un Georgija Sarkisjana. Vijolnieks savā radošajā karjerā izcīnījis godalgas konkursos Latvijā un ārzemēs, kā arī ikdienā aktīvi koncertē uz dažādu valstu mūzikas skatuvēm kā solists un atskaņotājmākslinieks simfoniskajos orķestros. Kopā ar Martu Aurēliju Rando piedalījies Armsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra projektā “Side by Side”, izmantojot unikālu iespēju spēlēt kopā ar pasaules klases mūzikas profesionāļiem. Arkādija Fomina fonda stipendiātu koncertā Andrejs Jegorovs izaicinās savu vijolnieka tehnisko meistarību leģendārā vijoļspēles virtuoza Natana Milšteina komponētajās variācijās “Paganiniana” par Nikolo Paganīni 24. Kaprīzes tēmām.

Vairāk par organizāciju “The Music Makers”

Vairāk par Arkādija Fomina stipendijas saņēmējiem

Informāciju sagatavoja:
Annija Bičule,
JVLMA Sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr. 29353116
e-pasts: annija.bicule@jvlma.lv