LKA aicina piemērīt Salvadora Dalī ūsas, satikt kultūras un radošo industriju nozares profesionāļus un nonākt kino eksperimentu zonā

No 1. līdz 3. martam Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) izstādē “Skola 2019” aicinās kultūras un mākslas procesos ieinteresētus jauniešus noteikt sev atbilstošāko profesiju kino industrijā un atklāt kino tapšanas aizkulises eksperimentālajā zonā “Stairway To Kino”, tikties tematiskajās sarunās ar kultūras un radošo industriju profesionāļiem, kā arī ieskatīties kultūras skapī. Tāpat stenda apmeklētājiem būs iespēja ieraudzīt sevi kultūrā, iepazīstoties ar LKA absolventiem un studentiem, viņu profesionālajiem izaicinājumiem un radošajiem sasniegumiem.

Piektdien, 1. martā plkst. 12:30 interesentiem būs iespēja satikt maģistra studiju “Starptautiskais mediju un kultūras menedžments” absolventus – mūziķi, komponistu un producentu Kārli Auzānu un Ilzi Lasmani – Broži, kura ir daudzu raidījumu un kultūras notikumu producente (“Sirmais. Kulta ēdieni”, “Skaņu saite”, pasaules mūzikas festivāls “Porta” u.c.). Plkst. 14:00 uz tikšanos aicinās producente Zanda Seņkova, kura darbojas gan kā režisore, gan arī producente (Andreja Ēķa filmas “Klases salidojums” producente). Savukārt plkst. 15:00 izstādes stendā apmeklētājiem būs iespēja satikt bakalaura studiju programmas “Audiovizuālā māksla” topošos absolventus – Kristiānu Štālu, Žulijennuhumu Amadu Kuļibaļi un Krišjāni Pleiko, kuri pastāstīs ne tikai par studiju procesu LKA Nacionālajā Filmu skolā, bet arī par savām filmām, ko skatītāji ieraudzīs uz ekrāniem šī gada rudenī.

Sestdien, 2. martā plkst. 12:00 izstādē viesosies LKA Rīgas Kino muzeja vadītāja Zane Balčus, kura ir absolvējusi LKA programmu “Audiovizuālā māksla”. Svētdien, 3. martā plkst. 12:00 par bakalaura studijām “Starpkultūru sakari Latvija – Lielbritānija” pastāstīs 4. kursa studentes Kristīne Boronovska un Elīza Ella Dumpe. Plkst. 13:00 par savu karjeru kino industrijā pastāstīs RIGA IFF / Riga International Film Festival radošā direktore Sonora Broka.

Interaktīvajā “Kultūras skapī” izstādes apmeklētāji varēs piemērīt tradicionālo skotu tartāna bereti Tam O’Shanter, spāņu mākslinieka Salvadora Dalī ūsas un uzzināt, kāpēc projekta iesniegšana Valsts kultūrkapitāla fondam veicina adrenalīna izdalīšanos. Uzzināt, bez kā nav iedomājama kultūras menedžera darba ikdiena, notestēt mobilo mini fotostudiju, atklāt, kā iespējams uzsākt sarunu ar ikvienu svešinieku, kā arī uzzināt, kāpēc Anglijas karalis Henrijs VIII aicina uz jautrību. Tāpat arī starp rakstnieku Rūdolfu Blaumani un ķenguriem ieraudzīt ierīci, kas burtiski atklāj to, kas ir mākslas radīšanas sāpes, un pārliecināties, ka, ja tev ir ko teikt, tevi vienmēr sadzirdēs.

Izstādes apmeklētāji tiks aicināti ienākt eksperimentālajā zonā “Stairway To Kino”, kur neformālā gaisotnē būs iespēja iejusties dažādās kino epizodēs un kino varoņu tēlos – fotografēties un veidot gifus pie zaļās sienas (green screen), kā arī iepazīties ar studiju procesā tapušajiem audiovizuālās mākslas studentu eksperimentiem ar zaļo sienu un leģendāriem Holivudas kino kadriem. Izstādes laikā jauniešiem būs iespēja ielūkoties audiovizuālās mākslas studiju procesā, piemēram, uzzināt, kas ir viena kadra filmēšanas tehnikā veidota filma, vai arī leģendārā kino un teātra režisora Pētera Krilova “jā vai nē” uzdevums, kā arī ielūkoties filmas tapšanas aizkulisēs un uzzināt vairāk par 14 topošo “Audiovizuālās mākslas” programmas absolventu filmām. Tāpat zonā būs vairāki interaktīvie punkti, kas ļaus pašiem apmeklētājiem atklāt vairāk par visiem kino radīšanas posmiem un atklās profesiju daudzveidību kino industrijā.

Izstādē ikvienam būs iespēja satikt dažādu LKA studiju virzienu studentus, kuri atbildēs uz jautājumiem un dalīsies savā studiju pieredzē. Vai zināji, ka ikviens LKA students var vienu vai divus semestrus studēt kādā no 115 ārvalstu sadarbības augstskolām? Vai zināji, ka daudziem LKA studentiem prakse ir kļuvusi par darba vietu? Vai zināji, ka LKA studiju procesa organizēšanā piedalās dažādās nozarēs atzīti Latvijas profesionāļi un viespasniedzēji no starptautiski novērtētām augstskolām? LKA izstādes stendā būs iespējams uzzināt visu to, kas vēl nav zināms par studijām.

LKA stenda scenogrāfiju veidojis Latvijas Mākslas akadēmijas Audiovizuālās mediju mākslas nozares Scenogrāfijas apakšnozares 1. kursa students Andris Kaļiņins.

2019. gadā skolēniem būs iespēja uzsākt studijas piecās LKA bakalaura studiju programmās. LKA Nacionālā Filmu skola uzņems studējošos programmā “Audiovizuālā māksla” piecās specializācijas: “Filmu režija”, “Operatora māksla”, “Filmu montāža un skaņa”, “Audiovizuālās un skatuves mākslas producēšana” un “Audiovizuālās un skatuves mākslas teorija”. Trešo gadu studējošie tiks uzņemti LKA un Rīgas Tehniskās universitātes kopīgajā programmā “Radošās industrijas”, kuras mērķis ir sagatavot radošo industriju uzņēmējus. Tāpat studējošie tiks uzņemti “Kultūras socioloģijā un menedžmentā”, “Kultūras un mākslu studijās” un “Starpkultūru sakaros” (specializācijās “Latvija – Spānija” un “Latvija – anglofonās valstis”).

2019. gadā LKA uzņem trīs maģistra studiju programmās – “Kultūras menedžments un radošās industrijas”, “Audiovizuālā un skatuves māksla” un “Starptautiskais mediju un kultūras menedžments” (studijas vācu valodā).

Latvijas Kultūras akadēmija ir starpdisciplināra kultūras un mākslas studiju augstskola, kultūras un mākslas zinātniskās izpētes, mākslinieciskās jaunrades un radošo industriju centrs, kas atbalsta un īsteno dažādus projektus radošajās un kultūras industrijās.

Papildu informācija:
Aija Lūse,
sabiedrisko attiecību vadītāja,
Latvijas Kultūras akadēmija,
Tel. 67114807, 29107218
www.lka.edu.lv 
instagram 
facebook 
twitter