JVLMA jauktais koris uzvar Mariboras Starptautiskajā koru konkursā

14. aprīlī noslēdzās viens no prestižākajiem kormūzikas konkursiem pasaulē – Gallus Maribor, kurā triumfēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ jauktais koris un diriģents Jānis Ozols, izcīnot 1. vietu, konkursa Grand Prix un balvu par labāko obligātā skaņdarba – D. Močnika “Zarja” – interpretāciju. 13. aprīlī norisinājās konkursa pirmās divas kārtas, kurās kolektīvs izpildīja obligātā un brīvā repertuāra skaņdarbus, savukārt III kārtā, uz kuru tika izvirzīti tikai pieci kori, dalībnieki demonstrēja īpašo Grand Prix programmu.

Šis ir viens no lielā sešinieka jeb Eiropas Kordziedāšanas asociācijas Grand Prix konkursiem (The European Grand Prix for Choral Singing). Par iespēju uzstāties konkursā dziedātājiem bija jāiztur nopietns ierakstu konkurss, kurā kolektīvi tika vērtēti arī pēc to sasniegumiem, mākslinieciskās kvalitātes un repertuāra. JVLMA jauktais koris līdz ar trīspadsmit citiem kolektīviem no Īrijas, Vācijas, Spānijas, Slovēnijas, Krievijas, Lietuvas, Ungārijas, Itālijas, Norvēģijas, Ķīnas un Amerikas atlasi izturēja un saņēma uzaicinājumu no Gallus Maribor konkursa organizatoriem.

Konkursa programmu veidoja gan obligātais repertuārs (slovēņu renesanses komponista Jakoba H. Gallusa, Sergeja Rahmaņinova skaņdarbi, gan slovēņu tautas dziesma Damijana Močnika apdarē), kā arī brīvā un īpašā Grand Prix konkursa programma, kurās JVLMA jauktais koris izpildīja gan klasiskās kormūzikas pērles, gan daudzveidīgu Latvijā mūsdienās radītu mūziku – Pētera Vaska, Jura Karlsona, Imanta Ramiņa, Ērika Ešenvalda, Riharda Zaļupes un Lauras Jēkabsones darbus mākslinieciskā vadītāja diriģenta Jāņa Ozola vadībā.

Kora mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols komentējot uzvaru saka: “Šis sasniegums nāca ļoti grūtā cīņā. Pirmkārt pašiem ar sevi, otrkārt ļoti nopietnā, sīvā, augstākās raudzes koru konkurencē. Mēs esam ļoti laimīgi un priecājamies, ka viss iecerētais un rūpīgi plānotais izdevās. Dziedājām no sirds un centāmies savu dvēseles spoguli pēc iespējas spilgtāk parādīt klausītājiem. Koris pašreiz ir izcilā formā un es ceru, ka mums vēl daudzas nopietnas uzvaras, un ne tikai konkursos, ir priekšā! No sirds pateicos katram dziedātājam par ieguldīto darbu un enerģiju!” JVLMA jauktā kora uzvara konkursā sniedz iespēju piedalīties nākamā gada lielā sešinieka – visu Eiropas Kordziedāšanas asociācijas Grand Prix konkursu uzvarētāju – konkursā 2020. gada 8. jūlijā Debrecenā, Ungārijā.

Pateicoties Rīgas domes finansiālajam atbalstam, JVLMA jauktā kora, diriģenta Jāņa Ozola un JVLMA Kordiriģēšanas katedras vadītāja Jāņa Baltiņa ceļš uz Slovēniju sākās jau 10. aprīlī, dienu pirms izbraukšanas sniedzot kormūzikas koncertu ar konkursa programmu Pāvula Jurjāna mūzikas skolā. Mūzikas akadēmijas studentu un mācībspēku atgriešanās plānota otrdien, 16. aprīlī.

Informāciju sagatavoja:
Annija Bičule,
JVLMA Sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr. 25742298
e-pasts: annija.bicule@jvlma.lv