Nacionālajā Mākslu vidusskolā uzņemšana jaunajā dejas programmā “Laikmetīgā deja”

PIKC Nacionālās Mākslu vidusskolas struktūrvienība Rīgas Horeogrāfijas skola ir Latvijā vienīgā profesionālā baleta skola, kas var lepoties ar gandrīz gadsimtu senām tradīcijām. Šeit mazie talanti sper savus pirmos soļus klasiskās dejas pasaulē un izaug par lieliskiem baletdejotājiem. Skola, saglabājot klasiskās dejas tradīcijas, vienlaikus rūpīgi seko līdzi mūsdienu pasaules horeogrāfijas tendencēm un ir atvērta pilnveidei, inovācijām un attīstībai, lai audzēkņi, absolvējot skolu, būtu profesionāli, pieprasīti un konkurētspējīgi 21. gadsimta baleta un dejas jomā Latvijā un visā pasaulē.

Pateicoties laikmetīgās dejas horeogrāfes un pasniedzējas Olgas Žitluhinas iniciatīvai, laikmetīgā deja jau vairāk kā 30 gadus ir pieteikusi sevi kā jaunu mākslas veidu dejas jomā, ieņemot noteiktu un stabilu vietu Latvijas kultūras telpā. Arī Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēkņi apgūst laikmetīgās dejas virziena pamatus kopš 1996. gada.

Izvērtējot laikmetīgās dejas vietu un popularitāti Latvijā, iezīmējās skaidra nepieciešamība radīt labvēlīgus apstākļus šī virziena attīstībai. Tādēļ Rīgas Horeogrāfijas skola jaunas programmas izveidei pieaicināja Latvijas laikmetīgās dejas spēcīgākās personības un profesionāļus: Olgu Žitluhinu, Dmitriju Gaitjukeviču, Annu Novikovu un Rūtu Pūci.

Liels darbs ir padarīts un šobrīd Rīgas Horeogrāfijas skola ar gandarījumu var iepriecināt jauniešus, kuri vēlas veltīt sevi laikmetīgai dejai, izziņojot jaunas dejas programmas “Laikmetīgā deja” atvēršanu 2019./2020. mācību gadā. Laikmetīgās dejas programmā uzņem jauniešus pēc 9. klases. Mācības ilgst četrus gadus, kursu nobeigumā iegūstot kvalifikāciju – laikmetīgās dejas dejotājs.

Dokumentu iesniegšana notiks no 5. līdz 15. augustam, katru darba dienu no plkst. 10.00 – 16.00 Rīgas Horeogrāfijas skolas lietvedībā, Kalnciema ielā 12. Iestājpārbaudījumi jaunajā programmā “Laikmetīgā deja” notiks 19. un 20. augustā.

Vairāk informācijas par uzņemšanu un iestājeksāmeniem Rīgas Horeogrāfijas skolas jaunajā profesionālās vidējās izglītības programmā “Laikmetīgā deja” atrodama mājaslapā.

Papildu informācija:
Elīna Čipāne,
Projektu vadītāja
PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola
Rīgas Horeogrāfijas skola
elina.cipane@nmv.lv 
+37126867065, +37166102150
www.nmv.lv | www.rhv.lv