LNMM būs skatāma izstāde “Krēsls kā mākslas darbs. Galilas kolekcija, Beļģija”

Izstādes “Krēsls kā mākslas darbs. Galilas kolekcija, Beļģija” grafiskā identitāte. 2019. Mākslinieks: Krišs Salmanis
Izstādes “Krēsls kā mākslas darbs. Galilas kolekcija, Beļģija” grafiskā identitāte. 2019. Mākslinieks: Krišs Salmanis

No 2019. gada 10. aprīļa līdz 12. maijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 3. stāva vestibilā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) notiks mākslas un kultūras portāla “Arterritory.com” rīkotā izstāde “Krēsls kā mākslas darbs. Galilas kolekcija, Beļģija”.

Mākslas portāls “Arterritory.com” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) piedāvā īpašu ekspozīciju, kurā būs skatāma daļa no beļģu kolekcionāres un Purvīša balvas 2019 žūrijas locekles Galilas Barzilai-Olandē (Galila Barzilaï-Hollander) krēslu kolekcijas. Tas ir viens no viņas krājuma vairāk nekā 20 dažādajiem tematiskajiem un konceptuālajiem atzariem.

Izstādes idejiskais sākumpunkts ir krēsla kā objekta ceremoniālais un tai pašā laikā daudzietilpīgais raksturs, kālab šis šķietami vienkāršais un ikdienišķais priekšmets regulāri nonācis mākslinieku uzmanības lokā. “Krēslā ir kaut kas no pašiem pamatiem, tas iemieso kopā būšanu. Līdzko jūs ienākat telpā, ir šis aicinājums: apsēdieties! Sajūta, ka esat gaidīts. Krēsls ir ļoti cieši saistīts ar komunikāciju,” paskaidro Galila Barzilai-Olandē. “Manā kolekcijā krēsli ir absolūti radoši objekti, jebkurš no tiem ir atšķirīgs un ar savu personisko stāstu.”

Izstādes vizuālais koptēls tiek veidots kā monolīta lielformāta instalācija, izceļot katra eksponāta savdabību un unikalitāti. Iekārtojuma autors ir viens no Purvīša balvas 2017 ieguvējiem Krišs Salmanis, kura inspirācijas avots šai gadījumā bijusi Stenlija Kubrika leģendārā filma “2001: Kosmosa odiseja”. “Arterritory.com” direktore Una Meistere saka: “Uz izgaismotās stikla grīdas novietotie objekti līdzinās ekstravagantai citplanētiešu ordai, kas piezemējusies uz šī pjedestāla. Pašpietiekami, iedvesmojoši un radoša trakuma pārpilni. Tādējādi piedāvājot auditorijai divējādu pieredzi – baudīt instalāciju kā kopumu un reizē iespēju iepazīt katru no krēsliem līdz to detaļu un mākslinieka ieceres smalkumam.”

Kopumā izstādei atlasīti 50 krēsli, kuru radītāju vidū ir arī tādi pazīstami autori kā Francs Vests (Franz West), Hanss-Peters Feldmans (Hans-Peter Feldmann) un industriālais dizainers Rons Arads (Ron Arad).

IZSTĀDES ORGANIZATORI:
Arterritory.com, LNMM

PROJEKTA KONCEPTS un REALIZĀCIJA:
Una Meistere, Daiga Rudzāte

IZSTĀDES PRODUCENTS:
Mākslas un kultūras portāls “Arterritory.com

IZSTĀDES DIZAINS:
Krišs Salmanis
, mākslinieks

IZSTĀDES KOORDINATORE LNMM:
Astrīda Rogule
, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāja
T: (+371) 67 602466 (Mūkusalas ielā 41b), E: Astrida.Rogule@lnmm.lv

INTERNETA RESURSI:
www.lnmm.lv 
www.arterritory.com 
FACEBOOK: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
YOUTUBE: Latvian National Museum of Art / LNMMvideos
TWITTER: @LNMM_muzejs
INSTAGRAM: @latviannationalmuseumofart
#lnmm

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

DARBA LAIKS:
Otrdienās, trešdienās, ceturtdienās 10.00–18.00, kase 10.00–17.30
Piektdienās 10.00–20.00, kase 10.00–19.30
Sestdienās, svētdienās 10.00–17.00, kase 10.00–16.30
Pirmdienās slēgts

Muzejs ir slēgts oficiālajās svētku dienās: 1. janvārī, Lielajā Piektdienā, Lieldienās, Līgo un Jāņu dienās (23.–24. jūnijā), Ziemassvētkos (25.–26. decembrī), 31. decembrī.

BIĻEŠU CENAS: NB! (ar šo biļeti ir iespējams apskatīt arī pastāvīgo ekspozīciju)

Apmeklētājiem grupā, kurā ir vismaz 10 personas (neieskaitot grupas vadītāju – pedagogu vai gidu), piemēro 20% atlaidi. Grupas vadītājam ieeja bez maksas.

Pieaugušie: 3,00 EUR
Studenti, pensionāri 1,50 EUR
Skolēni 0,50 EUR
Ģimenes biļete (1–2 pieaugušie ar 1–4 bērniem vai viena daudzbērnu ģimene): 5,00–7,00 EUR
Gada biļetes īpašniekiem izstādes apskate bez maksas.

Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem; bāreņiem vai bez vecāku gādības palikušajiem bērniem (uzrādot apliecību); bērniem līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar I un II grupas invaliditāti (uzrādot invaliditātes apliecību); vienai personai, kas pavada bērnu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personu ar I grupas invaliditāti; Latvijas mākslas skolu un mākslas profesionālās vidējās izglītības iestāžu audzēkņiem (uzrādot apliecību); Latvijas Mākslas akadēmijas pilna laika studentiem (uzrādot apliecību); profesionālās vidējās izglītības iestāžu audzēkņiem vai augstskolu studentiem, kas apgūst vai studē vizuālo un lietišķo mākslu, dizainu, kultūras vēsturi, muzeoloģiju, arhitektūru, restaurāciju, mācību vai studiju procesa ietvaros (vismaz dienu iepriekš iesniedzot rakstveida izglītības iestādes iesniegumu muzeja direktoram); Latvijas muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību); Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedriem (uzrādot biedra karti); Latvijas Mākslinieku savienības biedriem (uzrādot apliecību); LNMM Drauga kartes īpašniekiem (uzrādot karti un personu apliecinošu dokumentu); plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas atspoguļo norises muzejā (uzrādot preses karti); grupu (ne mazāk par 10 apmeklētājiem) vadītājam (pedagogam vai gidam); ikgadējās starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” laikā no plkst. 19.00; visiem apmeklētājiem pastāvīgās ekspozīcijas apskate katra mēneša pēdējā svētdienā un Starptautiskajā muzeju dienā – 18. maijā.

Preses materiālu sagatavoja:
Nataļja Sujunšalijeva
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja
Preses centra vadītāja
T: (+371) 67 357527
E: pr.service@lnmm.lv 
I: www.lnmm.lv 
Twitter