Nākamnedēļ tiks atklāta Radošās darbības nedēļa “radi!2019”

Izsludinot Radošo indsutriju tūrisma misijas uz četrām Latvijas mazpilsētām, nākamnedēļ tiks atklāta radošās darbības nedēļa “radi!2019”. Šogad tā veltīta radošo industriju un tūrisma nozaru mijiedarbībai, īpaši izceļot radošo industriju potenciālu starpdisciplinārās nozarēs, tostarp dizaina vērtības un domāšanas prasmes. “radi!2019” laikā jūnijā radošo industriju profesionāļu komanda dosies uz četrām Latvijas mazpilsētām, lai kopā ar pilsētu pārvaldēm un nevalstiskā sektora pārstāvjiem meklētu labākos risinājumus tūrisma vides uzlabošanai un izstrādātu individuāli pielāgotus plānus tūrisma, pilsētas tēla atpazīstamības veicināšanai, kā arī kopējās dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Par iespēju izmantot radošo industriju profesionāļu potenciālu savas pilsētas tūrisma piedāvājuma stiprināšanā šogad sacenšas 11 Latvijas mazpilsētas – Lubāna, Aknīste, Aizpute, Kandava, Sabile, Līgatne, Mazsalaca, Rauna, Staicele, Saulkrasti un Valdemārpils.

Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa, darbojoties konkursa žūrijā un vērtējot mazpilsētu pieteikumus, norāda, ka viena no mazpilsētu priekšrocībām salīdzinājumā ar lielajām pilsētām ir to spēja ātrāk mainīties un ieviest ko jaunu. “Katrai mazpilsētai ir savs īpašais “šarms”, zināms, uzspodrināms, aizmirsts vai no jauna atklājams. Tas var būt izteikti redzams vai apslēpts vietās, cilvēkos un notikumos. To var atklāt un novērtēt tikai skatoties kopā – gan ceļotāja, gan vietējā iedzīvotāja acīm. Šajā procesā neaizstājama ir dizaina domāšanas pieeja, ko veido sistemātisks paņēmienu lietojums uz cilvēku orientētu risinājumu izstrādē. Tā ir spēja iekāpt “cita kurpēs”, saprast viņa dzīvi un risināt problēmas no viņa perspektīvas. Sākoties dizaina procesam, pētāmās problēmas risinājums nekad nav zināms – tas ļauj būt radošiem, ģenerēt idejas un nonākt pie negaidītiem risinājumiem,” radošo pieeju komentē D. Danosa.

Aicinām mediju pārstāvjus uz Radošās darbības nedēļas “radi!2019” atklāšanas pasākumu trešdien, 29. maijā, plkst. 16.00 “Tu jau zini kur” (Tallinas ielā 10–3, Rīgā).

Pasākumā piedalīsies:

  • Zane Vāgnere, Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece starptautisko lietu, sabiedrības integrācijas un mediju jautājumos,

  • Līva Stūrmane, Radošās darbības nedēļas “radi!2019” projekta vadītāja,

  • Inese Šīrava, LIAA Tūrisma departamenta direktore,

  • Mārtiņš Eņģelis, LIAA Tūrisma departamenta vadošais eksperts,

  • Jonas Buchel, Urban Institute līdzdibinātājs.

Programmā:

  • Radošo industriju tūrisma misiju konkursa uzvarētāju paziņošana,

  • radošo industriju potenciāls un iespējas,

  • teātra trupas KVADRIF®ONS performance.

Radošās darbības nedēļu „radi!2019” iniciē Latvijas Republikas Kultūras ministrija, rīko nodibinājums “Creativity Lab” sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Latvijas Dizaina Centru. Radošās darbības nedēļas „radi!2019” jaunumiem iespējams sekot līdzi mājaslapā, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Twitter un YouTube.

Priecāsimies, ja dosiet ziņu par iespēju apmeklēt pasākumu, zvanot Laurai Gipterei pa tālruni 26132168 vai rakstot laura.giptere@deepwhite.lv.