Latvijas Nacionālais kultūras centrs ielūdz uz diskusiju “Amatiermākslas procesa sociālā dimensija”

Akustiskā ģitāra.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) ielūdz uz diskusiju “Amatiermākslas procesa sociālā dimensija” par mūziķa darba plašāku izmantošanu dažādu sabiedrības kopienu stiprināšanai. Pasākums norisināsies 18. oktobrī plkst. 12:00 Eiropas Savienības mājā Rīgā, Aspazijas bulvārī 28.

Diskusijā aicināti piedalīties kultūras darba un mūzikas izglītības speciālisti, kultūrpolitikas veidotāji un mediju pārstāvji, lai diskutētu par sociāli atbildīgu amatiermākslas procesu Latvijā, iezīmējot kultūras un kultūrizglītības darba iespējas un izaicinājumus. Ar savu pieredzi kopienu aktivitāšu īstenošanā un ar kopienas mūziķa (community musician) profesijas koncepciju iepazīstinās Lielbritānijas tautas mākslas un izglītības organizācijas “Wren Music” pārstāvji.

LNKC Folkloras un tautas mūzikas eksperts Ilmārs Pumpurs: “Iedziļinoties kultūras procesa sociālajos aspektos, it īpaši saistībā ar amatiermākslu, mums vajadzētu paturēt redzes lokā visus sabiedrības slāņus. Tas nozīmē, ka vērtību izsaka ne tikai mākslinieciskā kvalitāte un vērtējums punktos un iegūtajās balvās, bet, jo lielākā mērā, līdzvērtīga iespēja iesaistīties ikvienam interesentam, katra dalībnieka emocionālā pieredze, tas, ko dalība amatiermākslas kolektīvā dod gan cilvēku dzīves kvalitātei, gan visai kopienai.”

Diskusiju organizē biedrība “Skaņumāja” partnerībā ar Britu padomes pārstāvniecību Latvijā un LNKC. Diskusija norisināsies angļu un latviešu valodā, tiks nodrošināts tulkojums. Diskusiju vadīs Latvijas Radio žurnāliste Māra Rozenberga, un tajā piedalīsies:

  • Signe Pujāte, LNKC direktore

  • Merilina Takere (Marilyn Tucker), tautas mākslas un izglītības kompānijas “Wren Music” mākslinieciskā direktore (Devona, Lielbritānija)

  • Inta Brence, Viļānu mūzikas un mākslas skolas direktore

  • Maruta Jostsone, kolektīvās muzicēšanas, dejas un ritmikas skolotāja, bērnu deju kolektīva "Sienāzītis" vadītāja.

Lai pieteiktos dalībai diskusijā, lūdzam aizpildīt anketu līdz 2019. gada 11. oktobrim. Dalībnieku skaits diskusijā ir ierobežots.

Papildu informācija:
Lielbritānijas sabiedriskajai organizācijai “Wren music” ir 30 gadu pieredze mūzikas projektu īstenošanā dažādās kopienās un tā sadarbojas ar partneriem ne tikai Lielbritānijā, bet arī citur pasaulē. Tās komandu veido pieredzējuši mūzikas skolotāji, kas darbojas saskaņā ar skaidri noteiktiem ētikas un kvalitātes principiem. Organizācijas mērķi ir ar mūzikas un citu kultūras aktivitāšu palīdzību izglītot, veicināt radošu un iekļaujošu kopienu veidošanos sabiedrībā. “Wren Music” projekti tiek īstenoti ne tikai skolās un teātros, bet arī uz ielām un dzīvojamos rajonos.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Stare
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
67228985
www.lnkc.gov.lv