Atvadu vārdi, teātra zinātnieci Silviju Radzobi mūžībā aizvadot

Teātra kritiķe Silvija Radzobe
Teātra kritiķe Silvija Radzobe (1950-2020). Foto: Latvijas Teātra darbinieku savienība

Šī diena ir nesusi skumju ziņu, teātra pasaulei atņemot spilgtu, ļoti radošu un talantīgu personību — teātra un literatūras kritiķi Silviju Radzobi.

Vien dažas dienas bija palikušas līdz skaistai un apaļai 70 gadu dzimšanas dienai. Šo gadu laikā Silviju ar teātri vienoja nesaraujama mīlestība, pateicoties kurai tapušas vairāk kā 500 teātra recenziju un pētījumu. Viņa nebaidījās rakstīt personiski, spilgti un emocionāli.

Silvija piederēja cilvēkiem, kas ne tikai sapņo lielus sapņus, bet arī to realizē dzīvē. Viņas enerģija, degsme un uzņēmība ļāva piedzimt izaicinoši lieliem projektiem. Gadu laikā tie pārtapuši krietnā grāmatu klāstā. Likuši domāt par smagiem un sarežģītiem tematiem.

Tomēr vēl svarīgāks Silvijas darbs paliks cilvēkos. Gan tajos, kuri lasīs, gan tajos, kuri samēroja savu izrādes vērtējumu ar Silvijas redzēto, gan, galvenais, — skolotajās kritiķu audzēs, kam Silvija vispirms jau nodeva savu neizsīkstošo teātra mīlestību.

Kultūras ministrijas kolektīvs pauž visdziļāko līdzjūtību Silvijas Radzobes tuviniekiem, draugiem, domubiedriem un visai teātra ļaužu saimei.