VNĪ šoruden plāno uzsākt Dailes teātra ēkas fasādes atjaunošanu un siltināšanu

2019. gada rudenī plānots uzsākt būvniecības darbus Dailes teātra ēkas energoefektivitātes paaugstināšanai, darbi tiks veikti paralēli teātra izrāžu sezonai.

Šobrīd VAS “Valsts nekustamie īpašumi” ir izsludināts iepirkums būvdarbu veikšanai, lai izvēlētos racionālāko un saimnieciski izdevīgāko risinājumu projekta īstenošanai. Dailes teātra energoefektivitātes uzlabošanai piesaistīts ES struktūrfondu finansējums. Būvniecības darbus plānots veikt paralēli teātra darbības sezonai, netraucējot teātrim un skatītājiem. Projektu pilnībā plānots pabeigt līdz 2020.gada rudenim, lai teātris un tā apmeklētāji teātra simtgadi varētu sagaidīt komfortablākos apstākļos.

"Energoefektivitātes uzlabošanas projekts ir ļoti nepieciešams Dailes teātrim, jo tā rezultātā tiks nodrošināts gan nepieciešamais komforts mūsu skatītājiem, gan atbilstoši darba apstākļi aktieriem un pārējiem teātra darbiniekiem. Veiktie darbi teātrim ļaus arī ietaupīt, jo samazināsies elektroenerģijas un apkures izmaksas. Pēc priekšlaukuma atjaunošanas teātra ēka varēs uzmirdzēt savā krāšņumā simtgades svinībās, izceļot savu kultūrvēsturisko vērtību. Mūs gaida lieli izaicinājumi, bet ticam, ka ciešā sadarbībā ar VNĪ  to varēsim paveikt," situāciju vērtē VSIA "Dailes teātris" valdes loceklis Andris Vītols.

Projekta ietvaros daļēji tiks siltinātas ārsienas, mainītas ārdurvis, logi, vārti, jumts, pārbūvēta apkures sistēma, kā arī uzstādīts energoefektīvāks apgaismojums gan uz skatuves, gan ēkā kopumā. Kopējais projekta budžets ir 1,714 miljoni eiro.

Sdarbībā ar Rīgas domi plānots vienlaikus ar teātra ēku sakārtot arī teātrim pieguļošo teritoriju – Dailes teātra priekšlaukumu, jo daļa Dailes teātra priekšlaukuma teritorijas ir pašvaldības, daļa valsts īpašumā. Jau ziņots, ka maijā noslēdzās Rīgas domes īpašuma departamenta rīkotais metu konkurss Dailes teātra apkārtesošās teritorijas labiekārtošanai, kurā uzvarēja arhitektu biroja MADE arhitekti ideja. Kopējo projekta virzīšanu un sarunu procedūru ar metu konkursa uzvarētājiem veic Rīgas dome.

Teātrim piegulošā teritorija iekļaujas Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonā, kuras pārbūvē un labiekārtošanā ir jāņem vērā Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes lēmumi.

 

Papildu informācija medijiem:
VAS “Valsts nekustamie īpašumi”,
Korporatīvās komunikācijas daļa
E-pasts: komunikacija@vni.lv