18. janvārī muzejs aicina uz jaunu interaktīvu nodarbību “Orientēšanās laikā, telpā un vēsturē”

Foto: Kārlis Kalsers, LNVM
Foto: Kārlis Kalsers, LNVM

Viens no 2020. gada jaunumiem Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Muzejpedagoģijas departamenta piedāvājumā ir nodarbības plašai auditorijai izstādē “Latvijas gadsimts”.

18. janvārī plkst. 12.00 ģimenes ar bērniem un senioriem, vai arī draugu, kolēģu un domubiedru grupas gaidītas muzejā, Brīvības ielā 32, uz pirmo norisi “Orientēšanās laikā, telpā un vēsturē”, kurā varēs piedzīvot un atklāt vēsturi ap sevi. Vispirms apmeklētāji kopā ar gidu iepazīs izstādi “Latvijas gadsimts” pārskata formā, bet tad fotoorientēšanās spēlē-piedzīvojumā būs jādodas pašiem – jāmeklē izstādē atsevišķi priekšmeti un jāatbild uz dažādas pakāpes sarežģītības jautājumiem.

Muzejs aicina Latvijas iedzīvotājus brīvo laiku pavadīt izzinošā un aizraujošā veidā, uzzinot daudz jauna par Latviju kādreiz un mūsdienās.

Dalības maksa – ieejas biļete muzejā. Turpmākās nodarbības – 15. februārī, 21. martā, 11. aprīlī, sākums – 12.00.

Izstāde "Latvijas gadsimts" ir 68 Latvijas muzeju kopīgs veltījums valsts simtgadei, kurā vienkopus apskatāmas izcilas Latvijas muzejos saglabātas vēstures liecības no Kurzemes, Latgales, Sēlijas, Vidzemes, Zemgales un Rīgas. Tās papildina stāsti par notikumiem un personībām, kas Latviju dibināja, aizstāvēja, cēla, zaudēja, slēpa un atkal atguva. Izstādes vadmotīvs ir atbildes uz jautājumu “kas ir Latvija?” – Latvijas vārda jēga un spēks dažādu paaudžu dzīvēs.

 

Detalizētāka informācija:
Astrīda Burbicka,
LNVM Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja,
tel. 67221357, mob. tel. 26341556
e-pasts astrida.burbicka@lnvm.lv
www.lnvm.lv 

www.latvijasgadsimts.lv

facebook
twitter
instagram
youtube

________________________
LATVIJAS NACIONĀLAIS VĒSTURES MUZEJS (LNVM)
ir trešais vecākais muzejs Latvijā un vienīgais Latvijas vēstures muzejs pasaulē. Kopš dibināšanas 1869. gadā LNVM ir kļuvis par lielāko latviešu tautas muzejisko vērtību krātuvi – tā kolekcijās ir vairāk nekā miljons priekšmetu: arheoloģiskajos izrakumos iegūtas senlietas, rotu un monētu depozīti, tautastērpi, tradicionālie darbarīki, tautas lietišķās mākslas darinājumi, sadzīves priekšmeti, fotogrāfijas, dokumenti, kartes, gravīras, gleznas un citas Latvijas vēstures liecības. Muzeja misija ir Latvijas valsts un tautas interesēs vākt, saglabāt, pētīt un popularizēt Latvijas un pasaules garīgās un materiālās kultūras liecības no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, kam ir arheoloģijas, etnogrāfijas, numismātikas, vēstures vai mākslas vēstures nozīme.
Pēc 2013. gada jūnija ugunsnelaimes Rīgas pilī LNVM krājums pārcelts uz pagaidu telpām Lāčplēša ielā 106, ekspozīcijas un izstāžu zāles atrodas pagaidu telpās Brīvības bulvārī 32. Muzejs plāno atgriezties renovētajā Rīgas pilī pēc tās otrās kārtas atjaunošanas.
Muzejs veic pētniecisko darbību, organizē konferences un seminārus, veido ceļojošās izstādes, sadarbojas ar Latvijas skolām, iestādēm, izdod rakstu krājumus un citas publikācijas.
Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļas ir “Dauderi” un Tautas frontes muzejs.