Aicina uz Ventspils Groove Jam Session ar saksofonistu Dāvi Jurku

Saksofonists Dāvis Jurka

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu reizi mēnesī koncertzālē Latvija tiks organizēti džeza mūzikas koncerti, kuros kā viesmākslinieki tiks pieaicināti saksofonists Dāvis Jurka, sitaminstrumentālists Artis Orubs, dziedātājs Daumants Kalniņš, pianists Kristaps Vanadziņš un ģitārists Rihards Goba. Pavadošajā sastāvā tiks iekļauti Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogi, kas arīdzan ir profesionāli mūziķi.

Pirmā šī rudens atvērtā džeza sesija notiks jau 22. septembrī koncertzāles "Latvija" telpā Green Room, kur no 19:30 publikas vērtējumam tiks nodots džeza mūzikas koncerts, bet no 20:30 līdz 22:00 ikviens ir aicināts pievienoties ar savu mūzikas instrumentu, lai muzicētu džema sadaļā. Kopā ar saksofonistu Dāvi Jurku koncerta daļā uzstāsies taustiņinstrumentālists Atis Andersons, trompetists Jānis Ivuškāns, basists Toms Poišs, sitaminstrumentālists Kaspars Kurdeko, kā arī skolas audzēknis – ģitārists Valts Lasmanis.

Dāvis Jurka ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pieaicinātais docētājs džeza mūzikas katedrā. Maģistra grādu ieguvis JVLMA un Tallinas teātra un mūzikas augstskolā. Gadu studējis Vācijā, Hamburgā. Piedalījies dažādos džeza festivālos Elbjazz (Vācija), Rīgas Ritmi (Latvija), Saulkrasti Jazz (Latvija), kā arī projektos kopā ar Kenny Wheeler, John Taylor, Diana Torto (HfMT Big Band, Hamburga, Vācija), Jojo Mayer, New York Voices, Kurt Elling, Roberta Gambarini. Kopš 2012. gada ir Latvijas Radio bigbenda alta saksofonists. 

Ieeja ikvienam interesentam Ventspils Groove Jam Session ir bezmaksas.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Informāciju sagatavoja:
Irita Kalēja
PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” projektu vadītāja
Tel. +371 26470868