Aicinājums Latvijas jauno mediju māksliniekiem EMAP/EMARE rezidences programmā atklāt nākotnes tehnoloģijas

Mākslinieks Florāns di Bartolo audio vizuālā performance festivāla “Zaļš/Atmaskots” atklāšanā RIXC rezidences ietvaros 2019.gadā. Publicitātes foto.
Mākslinieks Florāns di Bartolo audio vizuālā performance festivāla “Zaļš/Atmaskots” atklāšanā RIXC rezidences ietvaros 2019.gadā. Publicitātes foto.

Vai mākslīgais intelekts sapņo par tulpēm? Vai intīmu skūpstu datora ekrānā var attēlot smadzeņu aktivitātes dati? Kā izskatītoties pēdējās izdzīvojušās sugas, ja pasaule piedzīvotu galu?

Šie ir daži no jautājumiem, kurus mākslinieki apskata ar jaunāko tehnoloģiju starpniecību - no digitālajiem medijiem līdz bio mākslai un robotikai - Eiropas mediju mākslinieku rezidenču apmaiņas programmas ietvaros.

RIXC sadarbībā ar desmit citām prestižām mediju mākslas institūcijām no visas Eiropas piedāvā iespēju EMAP programmas ietvaros jauno mediju māksliniekiem līdz šī gada 2. decembrim pieteikties uz mediju mākslinieku rezidenču apmaiņas programmu EMAP/EMARE 2020. un 2021. gadā.

Vienpadsmit slavenas mediju mākslas institūcijas no visas Eiropas - no FACT Liverpūlē un LABoral Hihonā līdz Onassis Stegi Atēnās un RIXC Rīgā - ar ES programmas “Radošā Eiropa” atbalstu, ir apvienojušas spēkus un izveidojušas Eiropas Mediju mākslas platformu (EMAP). Programma atbalsta topošos Eiropas jauno mediju māksliniekus, piešķirot dotācijas jaunu darbu tapšanai, kā arī organizējot rezidences divu mēnešu garumā, ar piekļuvi iekārtām un iekšējām kompetencēm, ko nodrošinās par rezidencēm atbildīgās institūcijas.

Pēdējo divu gadu laikā, šīs iniciatīvas panākumus demonstrē augstvērtīgas izstādes un EMAP rezidenču mākslinieku gūtie daudzie apbalvojumi. Mākslinieki Karīna Lansela un Hermens Māts (Karen Lancel and Hermen Maat) no iepriekšējā gada rezidences RIXC tika apbalvoti Tsinghua Universitātes rīkotā globālajā MI mākslas konkursā; Hloja Galibēra-Lenē un Kevins B. Lī (Chloé Galibert-Laîné and Kevin B. Lee) saņēma projekta “Eurimages Lab” apbalvojumu filmu festivālā Karlovi Varī; Annas Ridleras (Anna Ridler) darbs “MOZAĪKU VĪRUSS” (MOSAIC VIRUS) ieguva atzinību “Ars Electronica” festivālā 2018, kā arī šogad tika demonstrēts prestižajā mākslas galerijā “Barbican” Londonā.

EMAP aicina pieteikties uz rezidencēm Eiropas jauno mediju māksliniekiem 2020. un 2021.gadā. Eiropas Mediju mākslas platforma piedāvās EMARE (Eiropas Mediju mākslinieks rezidenču apmaiņas programmā) rezidences māksliniekiem, kas strādā jomās saistībā ar digitālajiem medijiem - ar jauno mediju performancēm, interneta un datorizētās mākslas jomā, skaņas vai video mākslā, kā arī robotikā vai bio mākslā. Gaidāmais uzaicinājums attiecas uz rezidencēm 2020. un 2021. gadā vienpadsmit slavenās Eiropas mediju mākslas institūcijas.

Latvijas mākslinieki ar sava projekta iesniegumu var pieteikties uz rezidenci kādā no šīm institūcijām:

Ars Electronica, Linca, Austrija

Onassis Stegi, Atēnas, Grieķija

Bandits Mages, Burža, Francija

FACT, Liverpūle, Lielbritānija

IMPAKT Centre for Media Culture, Utrehta, Nīderlande

Kontejner, Zagreba, Horvātija

LABoral Centro de Arte y Creación Industrial, Hihona, Spānija

M-Cult, Helsinki, Somija

WRO Art Center, Vroclava, Polija

Werkleitz Centre for Media Art, Halle (Saale), Vācija

Rezidences ilgst divus mēnešus kādā no diviem laika periodiem - no 2020.g. marta līdz 2020.g. augustam vai arī no 2021.g janvāra līdz 2021.g. maijam. Pretendenti var izvēlēties vienu no divām iespējām vai norādīt, ka ir pieejami abiem variantiem.

EMARE nodrošina dotāciju 3000 eiro apjomā, projekta budžetu - 4000 eiro, bezmaksas izmitināšanu, ceļošanas izmaksu segšanu līdz 500 eiro, bezmaksas pieeju tehniskajām iekārtām un institūciju mediju laboratorijām, ražošanas un tirgus ekspertu konsultācijas, profesionālas prezentācijas, kā arī iespēju piedalīties izstāžu tūrēs mūsu dalībnieku festivālos no 2020.g. līdz 2021.g.

Pieteikumi jāiesniedz elektroniski, un tajos jāiekļauj CV, (audio)-vizuālā dokumentācija par iepriekšējo darbu, kā arī ierosinātā projekta provizoriskais plāns vai skice, kurš tiks izstrādāts EMARE programmas ietvaros.

Pretendentiem jābūt ES iedzīvotājiem un nodokļu maksātājiem kādā no ES dalībvalstīm.

Bakalaura un maģistrantūras studenti nevar pieteikties šajā programmā (tiek pieņemti dalībnieki ar doktora grādu), bet jaunie mākslinieki neatkarīgi no vecuma ir aicināti pieteikties.

Sīkāka informācija un pieteikšanās: www.emare.eu / www.call.emare.eu
Pieteikšanās termiņš: līdz 2019.g. 2.decembrim, 12:00 CET

Sazināties papildus jautājumu gadījumā:
Werkleitz Gesellschaft e.V. / EMARE / Schleifweg 6 / D-06114 Halle (Saale)
telefona numurs: 49 68246-0 / fakss: -29 / emare@werkleitz.de  / http://www.emare.eu/

Eiropas Mediju mākslas platformas “Radošā Eiropa” EMARE rezidences finansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”.

RIXC kontakti:
rixc@rixc.org
+371 67228478 (birojs)