EK pārstāvniecība Latvijā aicina pieteikties Lorenco Natāli žurnālistikas balvai

Balvas publicitātes foto
Publicitātes attēls

Žurnālisti, kuri savos darbos pievēršas attīstības jautājumiem, līdz 15. martam var pieteikties Eiropas Komisijas Lorenco Natāli žurnālistikas balvai. Šī balva tiek piešķirta žurnālistiem no visas pasaules par tiešsaistes, drukātām vai audiovizuālām reportāžām, kurās atspoguļoti cilvēces sasniegumi un neatlaidība saistībā ar ilgtspējīgas attīstības jautājumiem. Viņu stāsti atklāj netaisnības un mudina mūs rīkoties.

Saistībā ar pieteikšanās uzsākšanu starptautisko partnerību komisāre Juta Urpilainena teica: “Katru gadu ar Lorenco Natāli žurnālistikas balvu tiek godināts žurnālistu ieguldījums ilgtspējīgākas, taisnīgākas un pārtikušākas sabiedrības veidošanā un patiesības paušanā. Viņu stāsti palīdz vērst uzmanību uz nabadzību, nevienlīdzību un netaisnībām un meklēt tām risinājumus. Vēlos sirsnīgi mudināt žurnālistus, kuri stāsta par ilgtspējīgu attīstību visā pasaulē, pieteikties un pievienoties vispasaules kopienai, kuru veido Lorenco Natāli žurnālistikas balvas laureāti, žūrijas locekļi un partneri.”

Lorenco Natāli žurnālistikas balvas vadmotīvs ir žurnālistika ilgtspējīgai attīstībai. Šā gada konkursam pieteiktajiem darbiem vajadzētu attiekties uz starptautiskās partnerības jautājumiem, piemēram (bet ne tikai), uz nabadzības un nevienlīdzības apkarošanu, cilvēktiesībām, demokrātiju, jaunatni, dzimumu līdztiesību, vidi un klimata pārmaiņām, veselību, tehnoloģijām un digitalizāciju.

Žurnālisti tiek aicināti pieteikties vienā no trim kategorijām.

Lielā balva: par reportāžu, ko publicējis kādā no Eiropas Savienības partnervalstīm reģistrēts plašsaziņas līdzeklis.
Eiropas balva: par reportāžu, ko publicējis Eiropas Savienībā reģistrēts plašsaziņas līdzeklis.
Labākā jaunā žurnālista balva: par reportāžu, ko veidojis žurnālists, kurš nav sasniedzis 30 gadu vecumu, un kas publicēta plašsaziņas līdzekļos, kuri reģistrēti Eiropas Savienībā vai kādā no tās partnervalstīm.

2020. gada Lorenco Natāli žurnālistikas balvai var nominēt darbus, kas publicēti Apvienotās Karalistes plašsaziņas līdzekļos, ja tie publicēti laikā no 2019. gada 10. marta līdz 2020. gada 31. janvārim. Plašāka informācija par noteikumiem pieejama šeit

Žurnālisti tiek aicināti iesniegt savus darbus tiešsaistē. Pieteikties var no 2020. gada 10. februāra līdz 2020. gada 15. marta plkst. 23.59 pēc Centrāleiropas laika.

Atlasi veiks žūrija, kuras sastāvā ir atzīti žurnālisti un attīstības speciālisti no visas pasaules.

Katras kategorijas uzvarētājs saņems 10 000 eiro. Labākā jaunā žurnālista kategorijas uzvarētājam tiks piedāvāts arī darbs pie kāda no plašsaziņas līdzekļu partneriem.

Uzvarētājus paziņos un apbalvos Eiropas Attīstības dienās Briselē 2020. gada 9. un 10. jūnijā.

Konteksts

Kopš 1992. gada ar Lorenco Natāli žurnālistikas balvu godina žurnālistus, kuri ziņo par starptautisko partnerību stāstiem visā pasaulē. Tā izceļ žurnālistikas ieguldījumu ilgtspējīgākas, taisnīgākas un pārtikušākas sabiedrības veidošanā.

Lorenco Natāli bija nelokāms vārda brīvības, demokrātijas, cilvēktiesību un attīstības aizstāvis. Viņš bija Itālijas politiķis un no 1977. līdz 1989. gadam pildīja EK priekšsēdētāja vietnieka un Eiropas komisāra pienākumus. No 1985. līdz 1989. gadam viņš bija sadarbības, attīstības un paplašināšanās komisārs.

Lorenco Natāli žurnālistikas balvas iegūšana nav tikai attiecīgo žurnālistu personisks sasniegums. Ar šo balvu tiek arī atzīts, ka plašsaziņas līdzekļi, kuri publicējuši šos rakstus, ir platformas, kuras atbalsta ilgtspējīgu attīstību un demokrātiju un dod iespēju paust viedokli vienkāršiem cilvēkiem.

Papildinformācija:

Lorenco Natāli žurnālistikas balvas tīmekļa vietne

Starptautiskās sadarbības un attīstības ģenerāldirektorāts