Koris “Latvija” atgriežas uz Elbas filharmonijas skatuves kopā ar Ivetu Apkalnu

Foto: Ģirts Raģelis
Foto: Ģirts Raģelis

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais kopā ar Elbas filharmonijas goda ērģelnieci Ivetu Apkalnu 24. februārī sniegs koncertu Hamburgā, Elbas filharmonijas koncertzāles Lielajā zālē.

Koncertā izskanēs gan latviešu komponistu: Pētera Vaska, Aivara Kalēja, Ērika Ešenvalda skaņdarbi, gan Lajonela Roga, Tjerī Eskeša, Olivjēra Mesiāna skaņdarbi korim un ērģelēm. Īpašais koncerta notikums būs pasaules pirmatskaņojums Pētera Vaska jaundarbam korim un ērģelēm “Veni Domine”.

Šis koncerts būs diriģenta Māra Sirmā debija Elbas filharmonijas Lielajā zālē. Savukārt Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” koncertzālē koncertēja tās atklāšanas gadā, izpildot Gustava Mālera 8. simfoniju. Un jau zināms, ka koris vēlreiz viesosies Elbas filharmonijā šī gada 27. aprīlī kopā ar Hamburgas Filharmonijas Valsts orķestri un tā mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Kenta Nagano vadībā, izpildīs dramatisko Ģērģa Ligeti Rekviēmu un Gustava Mālera 2. simfoniju.

Iveta Apkalna ir viena no Eiropas aktīvākajām un pieprasītākajām solo ērģelniecēm Eiropā un pasaulē. Kopš 2017. gada Iveta Apkalna ir Hamburgas Elbas filharmonijas goda ērģelniece un ir šīs zāles ērģeļu koncertu programmu sastādītāja un mākslinieciskā vadītāja. Ar Ivetu Apkalnu Valsts Akadēmiskajam korim “Latvija” ir izveidojusies cieša sadarbība jau daudzu gadu garumā. 2017. gada 11. maijā Iveta Apkalna bija goda viesis kora 75. gadu jubilejas koncertā Rīgas Domā. Savukārt 2018. gada 27. jūnijā, atzīmējot Latvijas simtgadi, kopā sniedza koncertu Romā, Itālijā, izpildot latviešu komponistu darbus diriģenta Māra Sirmā vadībā.

Hamburgas Elbas filharmonija ir viena no skaistākajām koncertzālēm pasaulē un ir augstākā apdzīvotā ēkā Hamburgā, kuras stiklveida konstrukcija līdzinās burai, kurā mutuļo Hamburgas un visas pasaules kultūra un māksla.

Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” koncertu Elbas filharmonijā atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, koncerts ir Latvijas valsts simtgades starptautiskās programmas notikums.

Papildu informācija par Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” aktivitātēm:
Maija Gredzena
Valsts Akadēmiskā kora „Latvija”
Producenta asistente
Mob.tel: 00371 29338966
E-pasts: maija.gredzena@koris.lv 
www.koris.lv