Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā pieejama meklēšanas spēļu lietotne viedierīcēm

Interaktīva meklēšanas spēle viedtālruņa lietotnē Actionboun

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā un tā nodaļās – Dauderos un Tautas frontes muzejā – ir pieejamas bezmaksas interaktīvas meklēšanas spēles viedtālruņa lietotnē Actionbound. Spēles izveidotas nolūkā padarīt vēstures ekspozīciju un izstāžu apmeklējumu interaktīvāku un vēstures liecībām pievērst arī jaunāko apmeklētāju uzmanību.

Meklēšanas spēlēs muzeja ekspozīcijās apmeklētājiem būs jāatbild uz dažādiem jautājumiem, tostarp atrodot īsto eksponātu, pievēršot uzmanību priekšmetu detaļām un vēstures stāstiem. Spēles dalībnieki varēs sacensties par precīzākajām atbildēm vai īsāko spēles veikšanas laiku gan savā starpā, gan ar citiem muzeja apmeklētājiem.

Interesentiem atliek vien ielādēt bez maksas savā viedtelefonā vai planšetē aplikāciju Actionbound no Google Play veikala (Android lietotāji) vai App Store (iOS lietotāji) un izvēlēties vienu no piecām spēlēm: Brīvības bulvārī 32 (te tās saistītas ar Latvijas vēstures ekspozīciju un izstādi "Latvijas gadsimts"), spēli atjaunotajā ekspozīcijā Dauderu nodaļā Zāģeru ielā 7 vai Tautas frontes muzeja nodaļā Vecpilsētas ielā 13/15. Laika gaitā meklēšanas spēļu klāsts muzejā tiks papildināts.

Vislabāk pareizās atbildes uz jautājumiem meklēt klātesot muzejā uz vietas, taču ceļot pa kādu Latvijas vēstures posmu var arī neklātienē. Aplikācijā var klausīties ierakstus, skatīties videosižetus, pētīt muzeja priekšmetus.

Interaktīvās meklēšanas spēles muzejā pieejamas sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu.

Ņemot vērā joprojām saistošo prasību apmeklētājiem un darbiniekiem ievērot fizisko distanci, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs atgādina arī par citām atraktīvām iespējām: pieaugušie izstādi "Latvijas gadsimts" var izstaigāt ar fotoorientēšanās uzdevumu lapu rokā, gados jaunāki vēstures entuziasti var sekot ceļvedim "Soli pa solim Latvijas gadsimtā", bet muzeja ceļvedis bērniem palīdzēs iepazīt Latvijas vēsturi no senlaikiem līdz mūsdienām.

Spēkā arī aicinājums #Aizrunāgidu – iespēja rezervēt privātu ekskursijas vadītāju sev vēlamā laikā līdz 10 cilvēku grupai (papildu informācija par muzeja piedāvājumiem: lnvm.lv, muzeja lapā Facebook vai pa tālruni 67221357).

 

Saziņai:
Astrīda Burbicka,
LNVM Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja,
tel.: 67221357, mob. tel.: 26341556,
e-pasts: astrida.burbicka@lnvm.lv 
www.lnvm.lv 
www.latvijasgadsimts.lv 

________________________
LATVIJAS NACIONĀLAIS VĒSTURES MUZEJS (LNVM)
ir trešais vecākais muzejs Latvijā un vienīgais Latvijas vēstures muzejs pasaulē. LNVM ir kļuvis par lielāko latviešu tautas muzejisko vērtību krātuvi – tā kolekcijās ir vairāk nekā miljons priekšmetu: arheoloģiskajos izrakumos iegūtas senlietas, rotu un monētu depozīti, tautastērpi, tradicionālie darbarīki, tautas lietišķās mākslas darinājumi, sadzīves priekšmeti, fotogrāfijas, dokumenti, kartes, gravīras, gleznas un citas Latvijas vēstures liecības.
Muzeja misija ir Latvijas valsts un tautas interesēs vākt, saglabāt, pētīt un popularizēt Latvijas un pasaules garīgās un materiālās kultūras liecības no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, kam ir arheoloģijas, etnogrāfijas, numismātikas, vēstures vai mākslas vēstures nozīme.
Muzeja kolekciju pirmsākumi saistīti ar 1869. gadā nodibināto Rīgas Latviešu biedrības Zinību komisiju un tās sākto etnogrāfisko vērtību vākšanu Latviešu muzeja izveidei. 1920. gada februārī kolekciju pārņēma jaunā Latvijas valsts, lai turpinātu attīstīt kā nacionāla mēroga kultūras un atmiņas institūciju ar nosaukumu Latvijas Etnogrāfiskais muzejs, ko 1924. gadā pārdēvēja par Valsts Vēsturisko muzeju. Kopš 1920. gada muzejs atradās Rīgas pilī.
Pēc 2013. gada jūnija ugunsnelaimes Rīgas pilī LNVM ekspozīcijas un izstāžu zāles atrodas pagaidu telpās Brīvības bulvārī 32. Muzejs plāno atgriezties savā vēsturiskajā mājvietā – rekonstruētajā Rīgas pilī, bet tā krājums jau tiek izvietots jaunajā Muzeju krātuvē Pulka ielā 8.
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs ir nozīmīgs pētnieciskais centrs un aktīvs Latvijas vēstures un kultūras popularizētājs. Muzeju raksturo liela krājuma, pētniecības tēmu, izstāžu un izglītības programmu daudzveidība – tas veic pētniecisko darbu, organizē konferences un seminārus, veido ceļojošās izstādes, sadarbojas ar Latvijas skolām, iestādēm, izdod rakstu krājumus un citas publikācijas.
Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļas ir “Dauderi” un Tautas frontes muzejs.