Latvijas senioru koru svētku koncerts “Trejdeviņi tēvu zemē” notiks Turaidas muzejrezervātā

Publicitātes foto. Autors: Ilmārs Znotiņš

2017.gada 18.jūnijā plkst. 16.00 Turaidas muzejrezervātā notiks Latvijas senioru koru svētku koncerts “Trejdeviņi tēvu zemē”. Koru sniegumā skanēs dziesmas no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Senioru koru koncerta programmas un skaņdarbi no Noslēguma koncerta repertuāra.

Raimonda Paula dziesma ar Jāņa Petera vārdiem “Manai dzimtenei”, Raimonda Tigula radītā “Lec saulīte!” ar Rasas Bugavičutes – Pēces tekstu un Mārtiņa Brauna “Saule, Pērkons, Daugava” ar Raiņa dzeju ir tikai neliela daļa no programmas, ko klausītājiem būs iespēja dzirdēt Latvijas senioru koru sniegumā. Līdzās latviešu tautasdziesmām koncerta programmā iekļautas Valta Pūces, Ulda Stabulnieka, Zigmara Liepiņa un Jāņa Lūsēna radītās kompozīcijas.

Koncertā 18. jūnija pēcpusdienā piedalīsies vairāki desmiti senioru kori no Alūksnes, Balviem, Bauskas, Cesvaines, Cēsīm, Inčukalna, Jelgavas, Kokneses, Krustpils, Lielvārdes, Limbažiem, Līvāniem, Lubānas, Madonas, Mārupes, Ogres, Rēzeknes, Rīgas, Rojas, Salacgrīvas, Saldus, Siguldas, Skrīveriem, Skrundas, Smiltenes, Talsiem, Tukuma, Valkas, Valmieras, Ventspils. Kopā ar kopkori uzstāsies Valmieras politiski represēto koris “Baltie bērzi” un Kristapa Krievkalna pavadoša grupa. Koncerta norisi kuplinās arī Siguldas novada deju kolektīvi un Siguldas novada Kultūras centra Absolventu orķestris diriģenta Andra Muižnieka vadībā.

Latvijas senioru koru svētku koncerta “Trejdeviņi tēvu zemē” mākslinieciskie vadītāji ir
Bruno Cabulis un Daiga Galeja, režisore Inga Krišāne. Koncertu vadīs aktieri, siguldieši Juris Kalniņš un Juris Strenga.

Ieejas biļešu cena Turaidas muzejrezervātā no EUR 0.70 līdz EUR 5.-.

Latvijas Senioru koru svētkus organizē Siguldas novada pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu. Atbalsta Dziesmu un deju svētku lieldraugs “Swedbank” un SIA “Circle K Latvia”.

 

Informāciju sagatavoja:
Linda Ertmane
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
67228985
Linda.Ertmane@lnkc.gov.lv
www.lnkc.gov.lv