Latvijas simtgades rīta ieskandināšana Turaidā

Latvijas valsts dzimšanas dienā 18. novembrī plkst. 8.00 ikviens aicināts sagaidīt saules lēktu Turaidā un novēlēt Latvijai saules mūžu, paceļot Latvijas valsts karogu, kopīgi dziedot Latvijas valsts himnu un tautasdziesmas, ieskandināt simtgadi.

Latvijas rīts vienlaikus tiks ieskandināts 8 īpašās vietās Latvijā - Turaidā, Gaiziņkalnā, Kolkā, Alsungā, Mežotnes pilskalnā, pie Rāznas ezera, Rīgā Brīvības laukumā, Dzegužkalnā Rīgā un citviet pasaulē.

Gaidīts būs ikviens Siguldas, Krimuldas novada, ikviens Latvijas iedzīvotājs, Latvijas valstspiederīgais un Latvijas draugs pasaulē. Iestājoties rudenim, kad tā vien gribas paslēpt rokas siltos cimdos, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs un cimdu meistari aicina ikvienu iesaistīties akcijā „Cimdotā Latvija” un valsts 100. dzimšanas dienai sarūpēt sev pašiem un dāvināt citiem vienu no senākajām Latvijas cilvēku vizītkartēm – rakstainus cimdus, lai 18. novembra rītā varētu koši un silti saposties Latvijas svētkos.

RĪTA IESKANDINĀŠANAS PROGRAMMA

  • 7.30 – 8.00 - Pulcēšanās
  • 8.00 – 8.10 - Uzrunas
  • 8.11 – Saules lēkts - Latvijas valsts karoga pacelšana un Latvijas valsts himnas dziedāšana
  • 8.15 – 8.45 – Spēka rituāls un sadziedāšanās kopā ar folkloras kopām “Senleja” (Sigulda), “Putni” (Lēdurga), “Delve” ( Vidriži) un “Abra” (Rīga)

Dalība bez maksas.

Informācijai:
Anda Skuja
Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā
Tālr. 26572142
www.turaida-muzejs.lv