“Lielajā dzintarā” pirmoreiz uzstāsies operdziedātāja Inga Kalna

Svētdien, 12. maijā, plkst. 17.00 ar programmu “Vokālie dārgumi” Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” uzstāsies slavenā latviešu operdziedātāja Inga Kalna. Par šo Riharda Štrausa, Alfrēda Kalniņa un Jāņa Mediņa kamermūzikas koncertu dziedātāja saņēmusi Lielās Mūzikas balvu. Uz skatuves Ingai Kalnai pievienosies izcilā pianiste Diāna Ketlere.

“Koncerta pirmajā daļā būs milzīgs prieks satikties ar latviešu klasiku. Alfrēda Kalniņa un Jāņa Mediņa mūzika savīsies ar Raiņa un Aspazijas liriku, atgādinot, cik mūsu dižgaru dzeja ir dziedoša. Koncerta otrajā daļā – Riharda Štrausa mūzikā – saklausīsim ļoti daudz mīlas lirikas, jūgendstilam raksturīgos ziedus, dabu un ūdeņus. Tāpat arī melanholiju, smeldzi, sajūsmu un mīlestību,” par gaidāmā koncerta programma stāsta Inga Kalna.

Inga Kalna pasaules slavu iemantojusi ar savu apbrīnojamo vokālo meistarību, balss dzidro skanējumu un izjustajām interpretācijām. Māksliniece izceļas gan ar spilgtām klasicisma, baroka un mūsdienu operlomām, gan arī izteiksmīgiem vokāli simfoniskās mūzikas atskaņojumiem. Pēc vairākiem karjeras gadiem Hamburgas Valsts operteātrī Inga Kalna nu ir brīvmāksliniece un aktīvi darbojas klasicisma un baroka laika operas žanrā, dziedot Vācijas, Francijas, Kanādas un Itālijas opernamos. Reti, bet tāpēc ļoti gaidīti, ir Ingas Kalnas solovakari Latvijā. Koncerts “Lielajā dzintarā” būs jo īpašāks, jo Inga Kalna šeit viesojas pirmo reizi, turklāt ar koncertprogrammu, kas saņēmusi Latvijas valsts augstāko apbalvojumu mūzikā – Lielās Mūzikas balvu kategorijā “Gada koncerts”.

Koncertā būs iespēja dzirdēt trīs izcilu komponistu kamermūzikas vokālos dārgumus. Līdzās Riharda Štrausa vērienīgajām solominiatūrām tiks atskaņotas latviešu klasiķu – Alfrēda Kalniņa un Jāņa Mediņa – kamermūzikas pērles. Ingas Kalnas silti lirisko soprānu papildinās viņas uzticamā skatuves partnere, izcilā pianiste un Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas profesore Diāna Ketlere. Abas ir saliedēts duets un vienlaikus arī divas individuāli spilgtas mākslinieces, kas klausītājiem sola sarūpēt neaizmirstamu muzikālo piedzīvojumu.

Raksturīgi kamerzāles koncertsērijai “Personīgi” – pēc koncerta būs iespēja tikties ar māksliniecēm, lai pie koncertsērijas atbalstītāja „Andrito Kafijas Grauzdētava” sarūpētās kafijas tases baudītu sarunas neformālā gaisotnē. Turpmāk sērijā, 26. maijā, būs klausāms austrumu mūzikas tīrradņu “Trio Mashrabiya” koncerts.

Koncertu “Inga Kalna. Vokālie dārgumi” ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu rīko “Lielais dzintars”. Plašāka informācija lasāma lielaisdzintars.lv. Biļetes nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

 

Papildu informācijai:
Santa Margeviča
SIA “Lielais Dzintars”
Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
E.: santa.margevica@lielaisdzintars.lv   
T.: +371 2644528