Liepājas jaunie pianisti saņem godalgotas vietas valsts konkursā

Godalgotās vietas ieguvēja Deizija Eičina. Publicitātes foto.

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) jaunie pianisti ieguvuši godalgotas vietas izglītības programmas “Taustiņinstrumentu spēle – Klavierspēle” valsts konkursa II kārtā, kas garantē iespēju piedalīties konkursa finālā. Konkursā kopumā piedalījās 40 dalībnieki no 13 Dienvidkurzemes reģiona skolām.

No profesionālās ievirzes programmas dalībai valsts konkursa finālā izvirzīti pedagoģes Anitas Poļanskas audzēkņi – Elza Marija Buša, Dārta Lībeka un Emīls Sudmalis, pedagoģes Evijas Būmertes audzēkne Arta Janeka, pedagoģes Tatjanas Volinskas audzēknes Angelina Jansone un Klaudija Grīnfelde, kā arī pedagoģes Intas Vaitkus audzēkne Deizija Eičina, bet no profesionālās vidējās izglītības programmas – pedagoģes Daigas Hiršsones audzēkņi Roberts Šamanskis un Pols Bernards Bernots.

“Esmu ļoti lepna par mūsu skolas jauno pianistu sasniegumiem valsts konkursā un vēlos pateikt paldies pedagogiem par ieguldīto darbu, neatlaidību un uzticēšanos. Mērķtiecīgais darbs kārtējo reizi ir vainagojies ar panākumiem,” uzsver skolas direktore Inga Auziņa.

Konkursu vērtēja profesionāla žūrija trīs cilvēku sastāvā. Žūrijas priekšsēdētājs bija Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru katedras vadītājs un Eiropas Klavieru skolotāju asociācijas Latvijā prezidents profesors Juris Kalnciems, žūrijā darbojās arī Juglas Mūzikas skolas klavieru pedagoģe un koncertmeistare Kristīne Vaičus un PIKC LMMDV izglītības programmas “Taustiņinstrumentu spēle – Klavierspēle” vadītāja Daiga Hiršsone.

Latvijas profesionālās ievirzes un vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas “Taustiņinstrumentu spēle – Klavierspēle” audzēkņu valsts konkursa II kārta LMMD telpās notika š.g. 21.februārī.

 

Informāciju sagatavoja:
PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola