Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA būs skatāma izstāde “No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”

No 2019. gada 30. marta līdz 9. jūnijam Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) būs skatāma Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejai veltīta izstāde “No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”.

Mākslas darbi, kas muzeju ekspozīcijās un izstādēs izskatās skaisti un cēli, bieži vien pirms tam ilgu laiku atrodas restauratora darbnīcā, taču šī dzīves epizode paliek vērotājam nezināma. Restauratora darbs parasti paliek aizkadrā, lai cik nozīmīgs un komplicēts tas būtu bijis. Nevienu no materiāliem nevar saglabāt bezgalīgi, bet, rūpējoties par tiem sistemātiski, kvalitatīvi un ar atbilstošām zināšanām, iespējams paildzināt gandrīz katra priekšmeta mūžu.

Latvijas Restauratoru biedrība savā jubilejas izstādē vēlas skatītājiem parādīt dažādas kultūras mantojuma izpētes metodes un restaurācijas nozares, kā arī restaurējamo objektu un materiālu daudzveidību, tādējādi iezīmējot Latvijas kultūrvēsturisko vērtību vidi un cilvēka lomu tajā atšķirīgos laika posmos aptuveni 1000 gadu garumā.

Ekspozīcijā ir daudz objektu, kuru “dzīvības ir izglābtas” ar restauratoru zināšanām un meistarību: no arheoloģiskajos izrakumos atrastām lauskām rekonstruēts šķīvis un svētceļnieku trauks, kara un pēckara gados cietusi, nepiemērotos apstākļos rullī satīta glabājusies glezna, kurai tādēļ radušies grunts un krāsas slāņa zudumi un pamatnes plīsumi, vai tamborēts gultas pārklājs, kas no lietošanas kļuvis trausls, deformējies ar daudz plīsumiem un caurumiem.

Izstāde iekļauj unikālas lietas, kas ikdienā pieejamas tikai šauram speciālistu lokam, piemēram, tēlnieka Kārļa Zāles paša rokām veidotais mets Brāļu kapu ansambļa skulptūrai “Kritušie dēli” vai 13. gadsimta rokraksts uz pergamenta ar vaska zīmogiem – “Šķīrējtiesas lēmums, ar kuru Rīgas arhibīskaps Alberts samierina Kurzemes bīskapu un Vācu ordeni ar viņu vasaļiem strīdā par zemes valdījumu Kursā”.

Restaurācijas process ietver ne tikai konkrēta objekta atjaunošanu, bet arī izpēti, kas saistīta ar dažādām zinātņu sfērām un metodēm, piemērām, vielu ķīmiskā sastāva un materiālu īpašību noteikšana vai interesantu un aizraujošu faktu pētīšana par objekta vēsturi. Tā, kāda krēsla padziļinātā pirmsrestaurācijas izpētē atrasts, ka ir bijuši trīsdesmit šādi krēsli un galds, bet viss mēbeļu komplekts atradies Latvijas Valsts kancelejas sēžu zālē.

Izstādē piedalās 80 Latvijas restauratori ar 130 darbiem no Latvijas muzeju kolekcijām, Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, privātkolekcijām un dievnamiem.

Latvijas Restauratoru biedrība dibināta 1989. gada 10. jūnijā. Šobrīd tajā ir 195 restauratori un ar restaurācijas jomu saistīti profesionāļi no daudziem Latvijas reģioniem, kuri strādā muzejos, bibliotēkās, arhīvos un privātajā sektorā, pārstāvot dažādas restaurācijas nozares – glezniecības, mēbeļu, papīra, tekstiliju, ādas, polihromā koka, metāla, keramikas, būvmantojuma, izpētes, arheoloģijas un citas. Latvijas Restauratoru biedrība veicina Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanas nodrošināšanu un ar dažādu pasākumu palīdzību veido sabiedrības izpratni par kultūras mantojuma daudzveidību un nozīmīgumu.

IZSTĀDES VEIDOTĀJI:
Dace Čoldere, Dace Dubrovska, Indra Saulesleja, Indra Tuņa, Dace Pāže, Dita Murziņa, Aigars Pilenieks, Māris Jēkabsons, Rasma Lezdiņa, Ieva Jekševica, Kristīne Milere

PROJEKTA VADĪTĀJI:
Ronalds Lūsis
, Latvijas Restauratoru biedrības priekšsēdētājs

Baiba Uburģe, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Dekoratīvi lietišķās mākslas kolekcijas glabātāja
T: (+371) 67 357531, E: Baiba.Uburge@lnmm.lv

IZSTĀDES DIZAINS:
Reinis Suhanovs

IZSTĀDES VIZUĀLĀ IDENTITĀTE:
Una Grants

IZSTĀDI ATBALSTA:
Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome

SAISTĪTIE PASĀKUMI:

* aprīlis – Piektdienas vakaru sarunas: Kā kopt mājas kolekciju?

jūnijs Nevienu no materiāliem nevar saglabāt bezgalīgi, bet, rūpējoties par tiem sistemātiski,

kvalitatīvi un ar atbilstošām zināšanām, iespējams paildzināt gandrīz katra priekšmeta mūžu. Septiņos piektdienu vakaros mēs tiksimies ar Latvijas restauratoriem, lai uzzinātu, kā to veikt pareizi mājas apstākļos.

5. aprīlī plkst. 18.00 Tekstils. Vai visus traipus var izmazgāt?

Stāsta Latvijas Kara muzeja tekstiliju restauratore Indra Saulesleja

Tekstilizstrādājumi vienmēr prasa īpašas rūpes. Valkāšanas un lietošanas procesā tekstilijas var zaudēt formu, sarauties vai izstiepties, to šķiedra mēdz savelties, bet krāsa izbalot. Kādu laiku nevalkātie apģērbi un neizmantotie sadzīves priekšmeti kalpo par labu mājvietu insektiem. Sarunā ar profesionālu tekstiliju restauratori Indru Saulesleju mēģināsim saprast, ko darīt, lai lietas kalpotu un saglabātos ilgāk, nezaudējot savu sākotnējo izskatu.

12. aprīlī plkst. 18.00 Glezniecība. Kas jāzina gleznu īpašniekam?

Stāsta glezniecības restauratore un Latvijas Mākslas akadēmijas restaurācijas teorijas un prakses pasniedzēja Dace Pāže

Lai mākslas darbs sākotnējā kvalitātē būtu saglabāts arī nākamajām paaudzēm, ļoti svarīgi ir pareizi glabāšanas apstākļi un kopšana. Ar neapskaužamu periodiskumu restauratoru darbnīcās nonāk bojāti mākslas darbi, kas tikuši pašrocīgi pielaboti, pārgleznoti, atsvaidzināti, tīrīti, kā arī glabājušies bēniņos, šķūnītī vai citā nepiemērotā vietā. Lai saglabātu mākslas darbus neskartus, īpašniekiem ir jāapzinās, kādas darbības un apstākļu kopums tiem var kaitēt. Sarunu laikā uzzināsim, kā šos priekšmetus pareizi kopt un glabāt, neradot tiem jaunus vai lielākus bojājumus.

26. aprīlī plkst. 18.00 Dokumenti un fotogrāfija. Mājas arhīva kopšana

Stāsta Latvijas Nacionālā arhīva Dokumentu preventīvās saglabāšanas departamenta arhīva eksperte Līga Paušus un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja fotomateriālu restaurators Kristaps Latvis

Gandrīz katram mājās ir saglabājušās kādas ģimenei svarīgas liecības papīra formātā – fotogrāfiju albumi, grāmatas, dzimtas māju plāni un rasējumi, vēstules. Sarunās kopā ar vēsturisko fotogrāfiju un dokumentu saglabāšanas speciālistiem noskaidrosim, kā paildzināt to mūžu. Iepazīsimies ar mājas arhīvā esošo fotogrāfiju un dokumentu novecošanas iemesliem, izplatītākajiem bojājumiem un uzzināsim vairāk par tiem piemērotu uzglabāšanu.

10. maijā plkst. 18.00 Metāls. Nomelnējis sudrabs

Stāsta Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Restaurācijas departamenta vadītāja Sarmīte Gaismiņa

Šajā tikšanās reizē uzzināsim, kādi mēdz būt metālu bojājumi un kā glabātājam tos atpazīt. Noskaidrosim, kādus labošanas darbus var veikt pats un kas ir jāuztic speciālistam. Arheoloģiskā materiāla un metāla restauratore Sarmīte Gaismiņa pastāstīs, kā rūpēties par ģimenes piemiņas lietu, kas izgatavota no metāla, un ko darīt ar tīrumā uzartu senlietu.

24. maijā plkst. 18.00 Mūzikas instrumenti. Skaņas restaurācija

Stāsta mūzikas instrumentu restaurators Jānis Kalniņš

Mūzikas instrumentiem piemīt divas būtiskas substances. Viena ir redzamā, ko veido fiziskais materiāls, ko ar acīm redz ikviens skatītājs. Otra ir skaņa, kuras radīšanai mūzikas instruments tapis. Bez skaņas tā ir tikai mēbele. Tādēļ mūzikas instrumentu restaurācijā, kā jau ikviena fiziskā mantojuma restaurācijā, ir būtiski to saglabāt, konservēt un iespēju robežās padarīt funkcionējošu. Sarežģītākais restaurācijas darba veikšanā ir katrā posmā rēķināties ar veikto darbu ietekmi uz skaņu, ja tā ir restaurācijas procesa galamērķis.

31. maijā plkst. 18.00 Koks. Ak, šīs galda virsmas!

Stāsta mēbeļu un interjera iekārtas priekšmetu restaurators, Rīgas Celtniecības koledžas pasniedzējs Uģis Baļļa

Šajā tikšanās reizē uzzināsim, kas ir mēbeļu restaurācija, ko darīt ar senajām mēbelēm, kā tās uzturēt un lietot mājās vai vasarnīcās, lai tās saglabātos ilgāk. Iepazīsimies arī ar mēbeļu restaurācijas un lietošanas labās un sliktās prakses piemēriem.

7. jūnijā plkst. 18.00 Grafika. Sadzeltējis akvarelis

Stāsta grafikas restauratore Aija Brīvniece

Sarunā iepazīsimies ar to, kā glabāt un aprūpēt uz papīra radītus mākslas darbus – akvareļus un grafiku. Grafikas restauratore Aija Brīvniece sniegs ieskatu, kā šādus mākslas darbus glabā muzejos un kā to darīt savās mājās. Papildus uzzināsim, kāpēc likt akvareli pie istabas saulainākās sienas nav prāta darbs, un ko ar papīra lapu drīkst darīt pats, bet ko labāk uzticēt profesionālam restauratoram.

Mērķauditorija: aicināti visi interesenti!

Dalības maksa: pieaugušajiem – 6,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 3,00 EUR.

Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē.

Pirms pasākuma iespējams apskatīt izstādi.

Papildu informācija pa tālruni (+371) 67 226467 vai e-pastu Lilita.Pudule@lnmm.lv.

* 13. aprīlī plkst. 16.00 Terra incognita

Lekcija “Zudušās un restartētās pilsētas

Stāsta “Jēkaba Ceļojumu” programmu veidotāji

Uz zemeslodes ir daudz zudušu un restartētu pilsētu – katrai sava vēsture un liktenis. Šoreiz saruna būs par Petru Jordānijā, Maču Pikču Peru un Palmīru Sīrijā.

Sadarbībā ar “Jēkaba Ceļojumiem” Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ceļotāju klubs “Terra incognita” (“Nezināmā zeme”) sestdienās gaida tos, kuri vienmēr ceļā – domās vai īstenībā. Nodarbības iepazīstina ar tālām eksotiskām zemēm, to pagātni, tagadni, ar vietām, kas šobrīd tūristu jo īpaši iecienītas. Sarunas bagātina oriģināls vizuālais, foto, kino materiāls, kurā ietverta arī aktuāla informācija ceļotājiem. Cikla ietvaros apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un jaunākās izstādes mākslas zinātnieces Vitas Ozoliņas vadībā.

Mērķauditorija: pieaugušie, studenti. Aicināti visi interesenti!

Norises vieta: Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Konferenču zāle (3. stāvā).

Dalības maksa: pieaugušajiem – 6,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 3,00 EUR.

Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē.

Vietu skaits ierobežots.

Papildu informācija pie Vitas Ozoliņas pa tālruni (+371) 67 225209,

GSM (+371) 26 517135 vai e-pastu Vita.Ozolina@lnmm.lv.

* 25. aprīlī plkst. 17.00–19.00 Telpa, tērps un tēls

Lekcija “Restaurācijas stāsti

Stāsta Rīgas Doma atjaunošanas vadītājs Mg. chem. Ronalds Lūsis

Pieminekļu restaurācijas pirmsākumi Latvijā ir saistīti ar restaurācijas darbiem Rīgas Doma baznīcas un klostera ansamblī 19. gadsimta beigās, kas ilgst divdesmit gadus. Šajā procesā atspoguļojas restaurācijas un filozofijas domas attīstība Eiropā vairāku gadsimtu garumā. Atskatoties uz Doma restaurāciju, izsekosim dažādām restaurācijas teorijām – stilistiskajai, vēsturiskajai un citām, kā arī to izpausmēm vienas ēkas saglabāšanā.

Mūžizglītības programmas ietvaros Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA sadarbībā ar mākslinieku biedrību “Sidegunde” reizi mēnesī, ceturtdienā piedāvā nodarbību ciklu “Telpa, tērps un tēls”. Programmas mērķis ir iesaistīt radošo profesiju pārstāvjus, lai veicinātu paaudžu sadarbību un nodrošinātu tradīciju pārmantojamību. Mākslas speciālistu, mākslas vēsturnieku, arhitektu vadītu lekciju, diskusiju un sarunu veidā dalībnieki tiks iepazīstināti ar vēsturiskajiem stiliem, to izpausmēm tēlotājmākslā, arhitektūrā un modē. Latvijas kultūras mantojums tiks aplūkots pasaules kultūrmantojuma kontekstā, akcentējot paralēles un atšķirības. Cikla ietvaros apmeklētājiem būs iespēja apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un jaunākās izstādes. Nodarbības bagātinās oriģināls vizuālais, foto un kino materiāls.

Mērķauditorija: pieaugušie, studenti. Aicināti visi interesenti!

Norises vieta: Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Konferenču zāle (3. stāvā).

Dalības maksa: pieaugušajiem – 6,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 3,00 EUR.

Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē.

Vietu skaits ierobežots.

Papildu informācija pie Vitas Ozoliņas pa tālruni (+371) 67 225209,

GSM (+371) 26 517135 vai e-pastu Vita.Ozolina@lnmm.lv.

* 27. aprīlī, plkst. 12.00 Ģimenes diena “Mazo restauratoru skola

25. maijā Vai zini, kas ir restauratori un ko viņi dara, lai izglābtu mākslas pasauli? Līdzīgi kā supervaroņiem, arī katram no viņiem ir savas īpašās spējas. Daži strādā ar krāsu, citi ar koku vai keramiku, bet viņus visus vieno tas, ka labs restauratora darbs ir gandrīz neredzams.

Ģimenes dienā pavērsim durvis uz noslēpumaino un aizraujošo restauratora profesiju. Izstādē aplūkosim dažādus priekšmetus un mākslas darbus, kas cietuši no laika zoba vai cilvēku neuzmanības, bet meistaru rokās ieguvuši jaunu dzīvi.

Restaurēšanas procesu turpināsim pētīt radošajā darbnīcā, kur ar muzeja pedagoga palīdzību mācīsimies saprast krāsu jaukšanas mākslu un atgriezīsim gleznām sākotnējo spožumu.

Mērķauditorija: ģimenes ar bērniem līdz 10 gadu vecumam.

Dalības maksa: 2,50 EUR no personas + ieejas biļete izstādē.

Vietu skaits ierobežots.

Dalība tikai ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni (+371) 67 357536 vai e-pastu Maija.Mackus@lnmm.lv.

* 16. maijā plkst. 18.00 Koncerts “Sarunas ar arfu

Koncerta programma veidota kā ceļojums cauri gadsimtiem, kur klausītājiem būs iespēja iepazīt divu katru savā laikā dzīvojošu angļu komponistu – Džona Daulanda (John Dowland) un Bendžamina Britena (Benjamin Britten) – daiļradi. Renesanses laikmeta skanējumam kontrastējot ar 20. gadsimta klasisko mūziku, klausītājiem būs iespēja pieredzēt neparastu senā un laikmetīgā saskarsmi divu lielisku mūsdienu mūziķu izpildījumā, ko nodrošinās tenors/kontrtenors Mikus Abaroniņš un arfiste Dārta Tisenkopfa.

Mērķauditorija: aicināti visi interesenti!

Norises vieta: Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Venēcijas zāle (4. stāvs).

Biļešu cena: pieaugušajiem – 6,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 3,00 EUR.

Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē.

Pirms koncerta iespējams apskatīt izstādi.

Vietu skaits ir ierobežots (zāles ietilpība – 80 sēdvietas). Sēdvietas nav numurētas

Papildu informācija pa tālruni (+371) 67 226467 vai e-pastu Lilita.Pudule@lnmm.lv.

* izstādes laikā Ekskursija skolēniem “Ko dara restaurators?

Mākslas darbi, kas muzeju ekspozīcijās un izstādēs izskatās skaisti un cēli, bieži vien pirms tam diezgan daudz laika pavadījuši restauratora darbnīcā, taču šī dzīves epizode paliek vērotājam nezināma. Restauratora darbs parasti paliek aizkadrā, lai arī cik nozīmīgs un sarežģīts tas būtu bijis.

Restauratoram jāpārzina seno priekšmetu vēsture, fizika, ķīmija un jāpiemīt mākslinieka talants. Ekskursijas laikā uzzināsim, kāds ir seno priekšmetu ceļš uz restauratora darbnīcu, un tuvāk iepazīsimies ar restauratora profesiju. Aplūkojot izstādi, noskaidrosim, kādēļ muzejos neizmanto zibspuldzi, neielaiž spožu saules gaismu, un kā kopīgi varam pasargāt senos mākslas darbus.

Ekskursiju var pielāgot skolēnu priekšzināšanām un vecumposma īpatnībām. Tiem, kas paši vēlas iejusties restauratora ādā, iespējams ekskursiju papildināt ar radošo darbnīcu, kurā pārbaudīsim praksē krāsu teoriju un mācīsimies restaurēt glezniecību.

Mērķauditorija: pamat- un vidusskolu audzēkņi.

Dalības maksa: ieejas biļete izstādē + maksa par gida pakalpojumu skolēniem.

Papildinot izstādes apmeklējumu ar radošo darbnīcu, papildus 3,00 EUR no skolēna.

Informācija par apmaksas kārtību projekta “Latvijas skolas soma” dalībniekiem atrodama ŠEIT.

Dalība tikai ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni (+371) 67 357536 vai e-pastu Maija.Mackus@lnmm.lv.

* izstādes laikā Ģimenes ceļvedis “Rīgas biržas restaurācija

Līdz ar izstādi “No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”, aktualizējam arī pašas Rīgas biržas apjomīgo un skaisto restaurāciju. Ēka, kas būvēta 19. gadsimta vidū pēc arhitekta Haralda Jūliusa Boses projekta un bijusi viena no greznākajām pilsētā, no 2008. līdz 2011. gadam piedzīvoja liela apjoma rekonstrukcijas un restaurācijas darbus, lai muzeja apmeklētāji varētu to baudīt visā spožumā.

Esam sagatavojuši ceļvedi, kas aicina gan lielus, gan mazus doties pastaigā pa Rīgas biržas galerijām un zālēm, ieskatīties interjera detaļās un izmēģināt restauratora profesiju dažos pavisam vienkāršos un pāris mazliet sarežģītākos uzdevumos.

Mērķauditorija: visi interesenti.

Meklējiet ceļvedi Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē.

Papildu informācija pa tālruni (+371) 67 357536 vai e-pastu Maija.Mackus@lnmm.lv.

INTERNETA RESURSI:
www.lnmm.lv
FACEBOOK: Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
TWITTER: @MuzejsRigaBirza
INSTAGRAM: @makslasmuzejsrigasbirza
#lnmm
#RigasBirza
#nopagatnesuznakotni
#restauratoradarbnica

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

DARBA LAIKS:
Otrdienās, trešdienās, ceturtdienās, sestdienās, svētdienās 10.00–18.00, kase 10.00–17.45
Piektdienās 10.00–20.00, kase 10.00–19.45
Pirmdienās slēgts

Muzejs ir slēgts oficiālajās svētku dienās: 1. janvārī, Lielajā Piektdienā, Lieldienās, Līgo un Jāņu dienās (23.–24. jūnijā), Ziemassvētkos (25.–26. decembrī), 31. decembrī.

BIĻEŠU CENAS:
Apmeklētājiem grupā, kurā ir vismaz 10 personas (neieskaitot grupas vadītāju – pedagogu vai gidu), piemēro 20% atlaidi. Grupas vadītājam ieeja bez maksas.

Pieaugušie: 3,50 EUR
Skolēni, studenti, pensionāri: 2,00 EUR
Ģimenes biļete (1–2 pieaugušie ar 1–4 bērniem vai viena daudzbērnu ģimene): 5,00–7,00 EUR

Gada biļetes īpašniekiem izstādes apskate bez maksas.

Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem; bāreņiem vai bez vecāku gādības palikušajiem bērniem (uzrādot apliecību); bērniem līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar I un II grupas invaliditāti (uzrādot invaliditātes apliecību); vienai personai, kas pavada bērnu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personu ar I grupas invaliditāti; Latvijas mākslas skolu un mākslas profesionālās vidējās izglītības iestāžu audzēkņiem (uzrādot apliecību); Latvijas Mākslas akadēmijas pilna laika studentiem (uzrādot apliecību); profesionālās vidējās izglītības iestāžu audzēkņiem vai augstskolu studentiem, kas apgūst vai studē vizuālo un lietišķo mākslu, dizainu, kultūras vēsturi, muzeoloģiju, arhitektūru, restaurāciju, mācību vai studiju procesa ietvaros (vismaz dienu iepriekš iesniedzot rakstveida izglītības iestādes iesniegumu muzeja direktoram); Latvijas muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību); Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedriem (uzrādot biedra karti); Latvijas Mākslinieku savienības biedriem (uzrādot apliecību); LNMM Drauga kartes īpašniekiem (uzrādot karti un personu apliecinošu dokumentu); plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas atspoguļo norises muzejā (uzrādot preses karti); grupu (ne mazāk par 10 apmeklētājiem) vadītājam (pedagogam vai gidam); ikgadējās starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” laikā no plkst. 19.00; visiem apmeklētājiem pastāvīgās ekspozīcijas apskate katra mēneša pēdējā svētdienā un Starptautiskajā muzeju dienā – 18. maijā.

Preses materiālu sagatavoja:
Nataļja Sujunšalijeva
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja
Preses centra vadītāja
T: (+371) 67 357527
E: pr.service@lnmm.lv 
I: www.lnmm.lv 
Twitter