Mākslinieces no Dānijas un Latvijas aicina uzskaņot Rīgas cirku

Dāņu skaņas un performanču māksliniece Gudruna Holka un latviešu vizuālā māksliniece Eva Vēvere, foto: Valdis Jansons
Foto: Valdis Jansons

Šodien Rīgā ierodas dāņu skaņas un performanču māksliniece Gudruna Holka (Gudrun Holck), kas kopā ar latviešu vizuālo mākslinieci Evu Vēveri 12.–15. jūnijā ekskluzīvā performancē ļaus piedzīvot Rīgas cirku uz jaunas sirdsnots. “Set Sound to Riga Circus / Uzskaņo Rīgas cirku” būs piedzīvojums Rīgas cirka labirintos, un plašākai publikai uz Merķeļa un A. Kalniņa ielas būs dzirdami arī bezmaksas dziedājumi no ēkas kupola. Biļetes iespējams iegādāties mājaslapās www.cirks.lv un www.bezrindas.lv.

Aicinot ikkatru no viesiem kļūt par daļu no Rīgas cirka ēkas stāsta, Gudruna un Eva performancē izmantos skaņas un vizuālo mākslu, lai dalībniekiem radītu patiesas emocijas, kuras sniedz saziņa starp cilvēkiem. Daļa no performances būs arī publiski, 12 minūtes gari Gudrunas dziedājumi, kuri norisināsies uz Rīgas cirka arēnas kupola un pāri jumtu korēm būs dzirdami visiem Rīgas iedzīvotājiem un viesiem gan uz Merķeļa, gan uz A. Kalniņa ielas (norises laiki sakrīt ar izrādes sākumu laikiem). Savukārt, 15. jūnijā, īpaši organizētās radošajās darbnīcās viesiem būs iespēja uzskaņot Rīgas cirku kopā ar ģimeni (ģimenes biļete ļauj par īpaši izdevīgu cenu apmeklēt notikumu grupai līdz 4 cilvēkiem).

Dāņu skaņas un performanču māksliniece, vokāliste Gudruna Holka ir izveidojusi “Set Sound to...” koncepciju, kuras ietvaros darbojas kopš 2011. gada. 2018. gada jūnijā projektam “Set Sound to Culture Tower and You” Kopenhāgenā viņa pievienoties aicināja vizuālo mākslineci Evu Vēveri, ar kuru kopā tika radīts unikālu 1:1 performanču cikls un vairākas publiskas āra performances īpaši izvēlētā lokācijā Kulturtarnet Pa Knippelsbro Kopenhāgenas centrālajā daļā. Pēc veiksmīgā projekta Kopenhāgenā, mākslinieces nolēmušas turpināt sadarboties, lai izveidotu projektu Rīgā, šoreiz par lokāciju izvēloties vēsturisko Rīgas cirka ēku.

Šo performanci plašākai publikai iespējams baudīt Rīgas cirka mākslinieku rezidenču programmas ietvaros. Šogad Latvijas iedzīvotājiem jau bijusi iespēja redzēt šajā programmā radīto Kabarē vakaru ar Svalbard Company, taču jau nākamajos mēnešos Rīgas cirkā mitināsies un iedvesmosies apvienības Cunts Collective un Nordic Council. Savukārt, nākamās cirka izrādes plānotas septembrī (“inTarsi” Rīgas cirka arēnā) un decembrī (“Machine de cirque” VEF Kultūras pilī).

Rīgas cirks ir daudzfunkcionāls mākslas centrs, un mērķtiecīgi strādā ne tikai pie nozīmīgu un aktuālu cirka izrāžu piedāvāšanas arvien plašākai publikai, bet arī ilgtermiņā veicina cirka nozares attīstību un atpazīstamību Latvijas sabiedrībā. Tuvākajos gados Rīgas cirka ēka piedzīvos ievērojamas pārmaiņas, kas mainīs ne tikai ēkas funkcionālo izmantojumu, bet arī tai piegulošo pilsētvidi, savienojot Merķeļa un A. Kalniņa ielas.

Papildu informācija:
Ieva Miltiņa
Ieva.miltina@cirks.lv
Tel.26403666