Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiāde pieskandina Rīgu

Diāna Čivle medijiem prezentē mākslinieka Egīla Medņa radīto Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes galveno balvu

Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiāde jau trešo dienu pieskandina Rīgu, atvedot ciemos uz Latviju ap 10`000 koristiem no 39 nācijām. Šodien preses konferencē Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un koru olimpiādes organizatoru pārstāvji no Rīgas Tūrisma attīstības biroja (LIVE RIGA) un Vācijas kultūras organizācijas INTERKULTUR preses konferencē iepazīstināja Latvijas un ārvalstu žurnālistus ar olimpiādes norisēm un prezentēja koru olimpiādes galveno balvu.

“Lai šādu pasākumu – Eiropas koru olimpiādi - organizētu, vajag komandu ar fantastiskiem cilvēkiem. Un mums tādi ir - ar lielisku pieredzi Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas un Pasaules koru olimpiādes organizēšanā. Mums ir arī paveicies ar draugiem no Vācijas. Un tādējādi mēs visi kopā varam fantastiskā veidā pasaulē reklamēt Rīgu, un, pats svarīgākais, radīt svētku sajūtu pilsētas ielās,” uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Starptautiskās koru sacensības statistika ir iespaidīga: gandrīz 160 kori no 36 valstīm astoņu dienu laikā konkursos, draudzības koncertos un īpašajos koncertos uzstāsies vairāk nekā 200 reizes, bet konkursu uzstāšanās 10 koru mūzikas kategorijās vērtēs 31 pieredzējis žūrijas eksperts no 20 valstīm, preses konferencē pastāstīja INTERKULTUR mākslinieciskais vadītājs prof. Dr. Ralfs Eizenbaiss.

Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes projekta vadītāja Diāna Čivle novērtēja olimpiādes pienesumu Latvijas atpazīstamībai, tostarp – pateicoties jaunajam sadarbības formātam, kas dzimis Rīgā, - televīzijas konkursam “Eirovīzijas gada koris”. To sadarbībā veido Eiropas Raidorganizāciju apvienība, INTERKULTUR, LIVE RIGA un Latvijas Televīzija. Tāpat koru olimpiādi raksturo jaunrades process, kurā satiekas radošās komandas no dažādām valstīm: “Rīga ir radoša pilsēta un Rīga prot pārsteigt, tāpēc ikviens ir aicināts baudīt šo skaisto nedēļu Rīgā!”

Vācijas kultūras organizācijas INTERKULTUR prezidents Ginters Tīčs apliecināja, ka vācu puse pēc lieliski noorganizētās Pasaules koru olimpiādes 2014. gadā ir bijusi pārliecināta – Rīga tikpat augstā līmenī uzņems arī Eiropas koru olimpiādi: “Pilsēta ir lieliski sagatavojusies gan organizatoriski, gan vizuāli. Daudzie karogi un plakāti pilsētvidē liecina, ka ārzemju viesi te ir ļoti gaidīti.” Tāpat kā Pasaules koru olimpiāde Rīgā bija lielākais šī mēroga pasākums koru pasaulē, tā arī Eiropas koru olimpiādes formātā Rīga ir spējusi piesaistīt visvairāk dalībnieku.

Koru olimpiādes mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags iepazīstināja ar olimpiādes mākslinieciskajiem mērķiem un lielākajiem pasākumiem, kā arī akcentēja šāda līmeņa konkursu pienesumu amatieru koru kustības attīstībai un koru izaugsmei, kad koriem tiek dota lieliska iespēja saņemt vērtējumu no augsti profesionālas žūrijas.

Preses konferences noslēgumā Diāna Čivle medijiem prezentēja mākslinieka Egīla Medņa radīto Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes galveno balvu. Mākslinieka iecerē tā apvieno dabas doto ar cilvēka talanta radīto, tradicionālo ar moderno: “Dziesma ved kalnā. Dziesma dod spēku. Ar dziesmu var uzvarēt, bet jebkura uzvara var nākt tikai ar darbu un pašaizliedzību, kādu iepazīstam īsti olimpiskā sacensībā. Olimpiskie apļi savijas vienā skaidrā mērķī – pārvarēt sevi un būt vienotiem dziesmā. Kopā dziedāšana savieno nācijas.”

Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes pasākumus finansē Rīgas dome, organizē Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs un vācu kultūras organizācija „Interkultur”. Tās laikā Rīgā pulcēsies vairāk nekā 10 000 dalībnieku no Eiropas un visas pasaules.

Pilna Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes programma atrodama www.singinriga.lv.

 

Papildu informācija:
Ilze Salna
Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiāde
sabiedrisko attiecību vadītāja
E-pasts: ilze.salna@riga.lv,
Mob. tel. 29404124