Pašvaldību speciālisti un interesenti aicināti piedalīties seminārā par Latvijas romu kultūru

Kārlis Rudevičs. Glezna „Romu ienākšana Latvijā”, 2000. No biedrības „Romu Kultūras Centrs” krājuma.
Kārlis Rudevičs. Glezna „Romu ienākšana Latvijā”, 2000. No biedrības „Romu Kultūras Centrs” krājuma.

Romi ir daļa no Latvijas kultūras telpas, vēstures un nemateriālā mantojuma, bet sabiedrība zina par viņiem un viņu kultūru ļoti maz, bieži vien vadoties pēc stereotipiem un vispārinājumiem.

Lai uzzinātu vairāk par Latvijas romiem, to kultūras mantojumu un lielajām personībām aicinām pašvaldību speciālistus un interesentus piedalīties informatīvajā seminārā „Latvijas romu kultūru izpausmju dažādas sejas”, kas notiks š.g. 24.maijā Rīgas Kino muzeja telpās (adrese: Peitavas iela 10) no plkst. 10.00 – 16.00.

Semināra mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni, jo īpaši romu integrācijas politikas īstenošanā iesaistīto personu izpratni par Latvijas romu kultūru, vēsturi un sociālo situāciju, tādējādi mazinot sabiedrībā pastāvošos stereotipus un aizspriedumus par romiem.

Seminārā tiks prezentēts arī ilustratīvi informatīvs materiāls „Ieskats Latvijas romu kultūrā”, kurā atraktīvā veidā ir aprakstīta Latvijas romu kultūras vēsture, kā arī izcelti izcili romu kultūras darbinieki un aktīvisti, un viņu devums Latvijas romu kultūras mantojuma saglabāšanā.

Katra semināra daļā romu kultūra tiks parādīta caur kādu Latvijas romu tautības kultūras personību (Jāni un Juri Leimaņiem, Kārli Rudeviču, Arturu Kopiļenko), kas ir atstājusi savu ieguldījumu romu kultūras attīstībā un mantojuma saglabāšanā.

Seminārā piedalīsies folkloriste Māra Vīksna, kas bija pētījusi Leimaņu dzimtas vēsturi, muzikoloģe un grāmatas „Īsta čigānu mūzika” autore Ieva Tihovska, Kārļa Rudeviča dēls un biedrības „Starptautiskā Romu apvienība” prezidents Normumds Rudevičs, autentiskā romu mūzikas ansambļa „Ame Roma” radošie dalībnieki, kā arī Kino muzeja speciālists Juris Freidenbergs un kino producente, publiciste Elvita Ruka.

Būsim kopā, lai uzzinātu vairāk par Latvijas romu kultūru un tas mantojumu, dzīvotu līdzi, skatītos, klausītos un radoši darbotos. Pasākums notiks kino gaisotnē, dalībniekus gaida pozitīva atmosfēra un romu kultūras burvība.

Aicinām iepazīties ar semināra programmu

Semināru organizē SIA „EklektikaE”, sadarbībā Kultūras ministriju projekta „Latvijas romu platforma III: sadarbības un līdzdalības veicināšana” ietvaros.

Lūdzam pieteikties dalībai seminārā līdz š.g. 22.maijam plkst.15.00 rakstot uz e-pastu Kaspars.Arhipovs@km.gov.lv vai elvita.ruka@vivatfilms.com.

Ja ir nepieciešama papildu informācija, lūdzam sazināties ar Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta projekta asistentu Kasparu Arhipovu (Kaspars.Arhipovs@km.gov.lv, 67 330 342).

Šīs pasākums ir īstenots projekta „Latvijas romu platforma III: sadarbības un līdzdalības veicināšana” ietvaros (līgums Nr.792550-NRP3-LV) ar Eiropas Savienības programmas „Tiesības, vienlīdzība un pilsonība 2014 – 2020” finansiālo atbalstu. Par pasākuma saturu atbild SIA „EklektikaE” un Kultūras ministrija, un tajā nav atspoguļots Eiropas Komisijas viedoklis.