Ventspils Kamermūzikas dienas – koncerts “Atskats uz trim gadsimtiem” Sana Villeruša un Francis Gaiļus

Klavieru duets Sana Villeruša un Francis Gaiļus, foto: Anrijs Požarskis
Foto: Anrijs Požarskis

21. novembrī, 19:00, Ventspils koncertzāles “Latvija” Lielajā zālē notiks Ventspils Kamermūzikas dienu koncerts “Atskats uz trim gadsimtiem”

Ventspils Mūzikas vidusskola rīko izcilā klavieru dueta, Sanas Villerušas un Franča Gaiļus koncertu jaunajā koncertzālē – koncertu finansē Ventspils pilsētas dome, palīdz rīkot Ventspils Kultūras centrs un SIA “Kurzemes Filharmonija”. Koncerts apmeklējams ar ieejas kartēm, kas bez maksas ir pieejamas koncertzāles “Latvija” kasē. Viena persona var izņemt divas bezmaksas ieejas kartes.

Koncerta programmu raksturo Francis Gaiļus: “Programmā iekļautie skaņdarbi ļaus ne tikai baudīt trīs gadsimtu elpu stilistiskā nozīmē, bet arī nepārprotami pavērs ceļu pārdomām un diskusijām par jaunās koncertzāles “Latvija” akustisko apvārsni. Domājot par Valsts Svētkiem un Skolas Jubilejas gadu programmā ietveram gan komponistus, kuru vārdi saistīti ar Ventspils pilsētu (V.Šmīdbergs, A.Dzenītis”), gan komponistus (R.Jermaks, A.Kalniņš), kuru vārdi Latvijas mūzikas pasaulē nes jūtamu artavu arī pēc viņiem sekojošās komponistu un izpildītāju paaudzes mākslinieciskajā izaugsmē. Šīs latviešu komponistu miniatūras ierāmē no vienas puses viens no nozīmīgākajiem V.A.Mocarta darbiem sonātes žanrā klavierēm četrrocīgi, un no otras puses ar dziļu pietāti pret R.Šūmani (un viņa ģimeni) sarakstītās J.Brāmsa variācijas op.23 veltītas Šūmaņa meitai Jūlijai”.

PianoDuo Villeruša & Gaiļus

Programma:

V.A.Mocarts (1756/1791)
Sonāte klavierēm Fa mažorā KV 497
*adagio*allegro di molto
**andante
***allegro

Alfrēds Kalniņš (1879/1951)
Trīs latviešu tautas dziesmas

Romualds Jermaks (1931)
„Kas dimd, kas rīb“

Andris Dzenītis (1978)
„Distant Bells“

Vilnis Šmīdbergs (1944)
Variācijas klavierēm par latviešu tautas dziesmas tēmu

J.Brāmss (1833/1897)
Variācijas par Roberta Šūmaņa tēmu op.23

Par Ventspils Kamermūzikas dienām

Trīs gadus Ventspilī ir notikušas Ventspils Kamermūzikas dienas, kuru laikā krāšņus koncertus spēlējuši talantīgie, ārpus Latvijas studējošie latviešu mūziķi; pieaicinātie mūzikas profesionāļi - vijolniece no Somijas Minna Pensola, dāņu čellists Jakobs Kūlbergs un Parīzē strādājošā latviešu vijolniece Magdalēna Geka; Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogi un audzēkņi.

Festivāla ceturtais, 2019.gads, ir zīmīgs ar grandiozu, vēsturisku notikumu – jaunās Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas atklāšanu. Tas ir valstiski svarīgs notikums, kas piesaista lielu uzmanību gan jaunajai ēkai, gan skolai, gan Ventspilij un tās kultūras norisēm.

Šī ir lieliska izdevība Latvijas mērogā demonstrēt Ventspils un Ventspils Mūzikas vidusskolas radošo potenciālu, mūsu skolas izcilo pedagogu – profesionālu, koncertējošu mūziķu sniegumu uz jaunajām skatuvēm. Šobrīd Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogu komandā ir: Lielās mūzikas balvas laureāte ērģelniece Kristīne Adamaite; lieliskais klavieru duets - Sana Villeruša un Francis Gaiļus; neskaitāmu starptautisko konkursu laureāts, Parīzē izglītību guvušais pianists Endijs Renemanis; lieliskais klarnetists Anrijs Pitens, talantīgie metālpūšaminstrumentalisti Rudolfs Kūlbergs un Jānis Pusplatais, jaunā profesionāle vijolniece Dita Immermane un daudzi citi – saraksts ir garš, lai piedod nepiesauktie…

2019. gads tiek svinēts kā skolas jubilejas gads – tas ir papildu iemesls koncertos demonstrēt mūsu pedagogu radošo varēšanu, profesionalitāti un talantus kamermūzikā. Šogad festivāls “Ventspils Kamermūzikas dienas” izceļ pašmāju izcilības lepojoties ar to, ko spējam paši un mūsu draugi – te Ventspilī, Ventspils Mūzikas vidusskolā.

Papildu informācija:
Aldars Šagžijevs
29132939
Ventspils Mūzikas vidusskolas
projektu vadītājs