Vestards Šimkus atklāj jauno flīģeli “Boston” koncertizrādē “Novecento”

17. martā Spīķeru koncertzālē pianists Vestards Šimkus koncertizrādē “Novecento” prezentēs jaunā flīģeļa “Boston” skanējumu savā komponētajā mūzikā un improvizācijās, kas atklās neparasta mūziķa likteni pēc itāļu rakstnieka Alesandro Bariko darba “Novecento” (“Tūkstošdeviņsimt”) motīviem. Stāstītāja lomā iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kristaps Ķeselis. Režisors Dmitrijs Petrenko.

Komponists Arturs Maskats saka: “Spīķeru koncertzāles jaunais flīģelis Boston pieder pie slavenās firmas Steinway&Sons flīģeļu “ģimenes”. Šim konkrētajam instrumentam raksturīga īpaši smalka, dzidra un izkopta skaņa, un tas labi piemērots kamermūzikai un klaviermūzikas vakariem. Cerēsim, ka jaunais koncertinstruments būs lielisks palīgs jaunajiem māksliniekiem, kuri var uzsākt savu radošo ceļu mūzikā Spīķeru koncertzāles pasākumos.”

Pasaulslavenais itāļu rakstnieks un diplomētais filozofs Alesandro Bariko (1958), kurš pēta stikla pilis, zīdu un Homēru, jaunībā daudz domājis par mūziku un par to rakstījis grāmatas. Viņam patīk prātulu mežģīnes un aplūkojamā objekta attīrīšana no triviāliem pieņēmumiem. Grāmata “Novecento” ir stāsts par neparasta mūziķa likteni, kurš izaudzis uz kuģa, nekad no tā nenokāpjot uz sauszemes. Viņš spēlē klavieres tā, kā neviens pirms viņa to nav darījis. Cilvēki no visas pasaules meklē iespēju dzirdēt šo klavierspēles ģēniju, bet, lai klausītos viņa spēlē, ir jādodas ceļojumā pāri okeānam.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs.

 

Rinta Bružēvica
“Latvijas koncertu” sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67205487, 29185551
E-pasts: rinta.bruzevica@latvijaskoncerti.lv