Aktualitātes

12.12.2018

“Latviešu valoda ir mūsu tautas nemateriālās kultūras vērtība,” tehnoloģiju platformas HUGO.lv jaunās versijas atklāšanas pasākumā akcentēja kultūras ministre Dace Melbārde. “Šobrīd dominē lielās pasaules valodas, tāpēc mazajām valodām ir jābūt digitāli stiprām, lai pārrobežu saziņā tās turpinātu pastāvēt. Platforma Hugo.lv ir būtiska latviešu valodas aizsardzībai interneta vidē, vienlaikus kalpojot par mūsdienīgu, inovatīvu risinājumu valsts pārvaldes sniegto pakalpojumu uzlabošanai.” Tāpat īpašu gandarījumu ministre pauda par uzsākto iniciatīvu latgaliešu rakstu valodas vārdu pareizrakstības rīka izveidē, kas projekta attīstības nākamajā posmā tiks integrēts platformā Hugo.lv.

10.12.2018

Kultūras ministres Daces Melbārdes un V.E. Japānas vēstnieces Latvijā Mariko Fudžii tikšanās Kultūras ministrijā.

06.12.2018

Ceturtdien, 6.12., @KM_kultura ministre Dace Melbārde tikās ar Dānijas kultūras ministri Meti Boku @mettebock, lai #LV100 ietvaros pateiktos par Dānijas ieguldījumu topošā Rīgas radošā kvartāla #TabFab izveidē un pārrunātu abu valstu sadarbību dažādās kultūras jomās.

18.11.2018

Sveicam Latvijas valsts 100. dzimšanas dienā! #LV100 #EsEsmuLatvija

16.11.2018

Simtgadē dzimušajiem bērniem dāvināsim rakstainus cimdus! Šodien cimdi nodoti @dzemdibunams vadībai un ar @latvijas_pasts atbalstu tiks nogādāti uz 19 dzemdību iestādēm visā Latvijā. Aicinām arī Tevi svētkos vilkt rakstainus cimdus! #LV100 #CimdotaLatvija

13.11.2018

Pasniedzot balvu gada labākajai spēlfilmai "Bille", kultūras ministre Dace Melbārde apsveica visus kino nozares darbiniekus ar patiesi izcilu sniegumu gada griezumā un bagātīgo filmu ražu.

10.11.2018

Kultūras ministre Dace Melbārde apmeklē dziesmu spēles "Eslingena" izrādi Latgales vēstniecībā "Gors" un sveic radošo komandu.

01.11.2018

Trīs dienas @LKAkademija notiek zinātniska konference "Kultūras krustpunkti XII", kas veltīta svētku svinēšanai, analīzei un pētniecībai. Šodien konferences dalībniekus atklāšanā uzrunāja arī kultūras ministre Dace Melbārde un @FilmCentreLV vadītāja @ditarietuma.

31.10.2018

Sirsnīgā gaisotnē, klātesot kultūras ministrei Dacei Melbārdei, atklāta renovētā Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas ēka.