Dace Melbārde pasniegusi atzinības rakstus 20 izcilām kultūras personībām

Par izciliem sasniegumiem Latvijas kultūras dzīvē 15. novembrī Dace Melbārde pasniedza Ministru kabineta (MK) Atzinības rakstus un Kultūras ministrijas (KM) Atzinības rakstus 20 izcilām kultūras personībām. Svinīgajā pasākumā godināja aktierus Gunāru Placēnu, Juri Strengu, kinorežisoru Vari Braslu un kinooperatoru Miku Zvirbuli, tēlnieku Ojāru Feldbergu, kā arī dramaturgu Paulu Putniņu un arhitektu Andri Kronbergu.

„Mūsu valsts simtgades priekšvakarā ir svarīgi apzināties, ka katrs no mums ar savu ikdienas darbu un idejām veido Latviju, kas paliks mantojumā nākamajām paaudzēm. Ministru kabineta un Kultūras ministrijas atzinības raksti katru gadu tiek pasniegti tām lielajām Latvijas personībām, kas ar savu pašaizliedzīgo darbu katru dienu dara un rada mūsu valsti labāku un stiprāku, atstājot paliekošas pēdas Latvijas kultūrtelpā. Esmu no sirds pateicīga šiem dižajiem cilvēkiem, kuri mūs iedvesmo un palīdz augt nākotnes talantiem,” akcentē kultūras ministre Dace Melbārde.

Tāpat MK un KM pateicības un atzinības apliecinājumus saņēma arī scenogrāfs un gleznotājs Juris Dimiters, mākslas zinātnieki Laima Slava, Aija Nodieva un Eduards Kļaviņš, Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja Ieva Romanova, dzejniece Lija Brīdaka, baleta solists un horeogrāfs Modris Gipmanis, habilitētais vēstures zinātņu doktors Andrejs Vasks, ilggadējā Restauratoru biedrības priekšsēdētāja Dace Čoldere un restauratore Aida Podziņa, rakstniece un tulkotāja Anna Žīgure, žurnālists un rakstnieks Juka Rislaki. Tāpat Ministru kabineta Atzinības rakstu saņema Kultūras ministrijas investīciju attīstības nodaļas bijušais vadītājs Indriķis Builis, kurš pašaizliedzīgi strādājis, lai Nacionālā bibliotēka kļūtu par Latvijas Gaismas pili.