Kultūras ministre Dace Melbārde darba vizītē apmeklēs Reikjavīku

Foto: Jānis Deinats
Foto: Jānis Deinats

Laikā no 27. līdz 29. martam kultūras ministre Dace Melbārde dodas darba vizītē uz Reikjavīku (Islandē).

Vizītes ietvaros Dace Melbārde tiksies ar Islandes izglītības, zinātnes un kultūras ministri Lilju Alfredsdoutiru (Lilju Alfreðsdóttir), lai pārrunātu līdzšinējo abu valstu sadarbību kultūras jomā – norises, atzīmējot abu valstu simtgades, iespējamu Islandes ministres līdzdalību starptautiskajās konferencēs, kas veltītas kultūras mantojuma saglabāšanai un digitalizācijai, kas šogad notiks Rīgā. Starp apspriežamajiem jautājumiem ir arīdzan Baltijas reģiona kultūras mantojuma komitejas darba kārtības jautājumi, kā arī Islandes kultūras dzīves un ekonomikas ieguvumi kopš Reikjavīkā darbību uzsākusi nacionālā akustiskā koncertzāle un konferenču centrs „Harpa”.

Vizītes pirmās dienas pēcpusdienā ministre tiksies arī ar Reikjavīkas vietējās latviešu kopienas pārstāvjiem.

Tiekoties ar Eiropas Savienības delegācijas Islandē vadītāju Mihaelu Manu (Michael Mann), paredzēts pārrunāt mediju politikas jautājumus – dezinformācijas, viltus ziņu draudus un kritiskās domāšanas, medijpratības stiprināšanas nepieciešamību.

28. martā kultūras ministre tiksies ar Reikjavīkas pilsētas domes Kultūras un Tūrisma padomju vadību, lai apspriestu Reikjavīkas akustiskās koncertzāles un konferenču centra „Harpa” ietekmi uz pilsētas ekonomisko attīstību. Pēc šīs tikšanās paredzēts “Harpas” apmeklējums, kura laikā koncertzāles direktore Svanhildura Konradsdottira (Svanhildur Konráðsdóttir) un koncertzāles darbinieki iepazīstinās ar koncertzāles darbību, akustikas prasībām ēkā un koncertzāles ēku kā vienu no zīmīgākajām Islandes arhitektūras pērlēm. Dienas izskaņā paredzēts “Harpas” koncertzāles rezidentu - Islandes Simfoniskā orķestra - koncerta apmeklējums.

Atlantijas okeāna krastā uzbūvētā akustiskā koncertzāle un konferenču centrs “Harpa” būvēts ekonomikas krīzes laikā - kopumā 4 gadus. “Harpa” durvis apmeklētājiem vēra 2011.gadā, kļūstot par Islandes Simfoniskā orķestra, Islandes operas un Reikjavīkas Bigbenda mājvietu. Koncertzālē notiek ne vien klasiskās mūzikas, bet arī rokkoncerti, elektroniskās mūzikas koncerti un mūzikas festivāli. “Harpa” ir 28 000 kvadrātmetru plaša, tajā ir 1 600 – 1 800 sēdvietu; kopš atvēršanas akustisko koncertzāli apmeklējuši jau vairāk nekā 10 miljoni cilvēku. Koncertzāles nosaukums izraudzīts 4 156 priekšlikumu vidū, ko izteikuši 1 200 iedzīvotāji, un iemieso gan pirmā vasaras mēneša dienas, gan mūzikas instrumenta arfa nozīmi. “Harpa” izceļas arī no arhitektūras viedokļa – koncertzāle jau ieguvusi neskaitāmas arhitektūras balvas.

Informāciju sagatavoja:
Lita Kokale,
kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
67330202, 26469946
Lita.Kokale@km.gov.lv