Kultūras ministrija sirsnīgi sveic Cicerona balvas ieguvējus – I.Lancmani, M.Zālīti un LR „Kultūras rondo”

Ceturtdien, 6. decembrī, Latvijas Zinātņu akadēmijas Portretu zālē pasniegtas Cicerona balvas.

Balva nominācijā “Kultūra” piešķirta mākslas vēsturniekam Imantam Lancmanim par nezūdamu ieguldījumu Rundāles pils atjaunošanā un literātei Mārai Zālītei par Latvijas sabiedrības iedvesmojumu dzejā, publicistikā un rokoperu libretos. Cicerona balvu šai nominācijā saņēmusi arī Latvijas Radio1 programma “Kultūras rondo” par komunikācijas daudzveidību un dziļumu.

Cicerona Goda nosaukums nominācijā “Starptautiskā politika” šogad piešķirts Francijas prezidentam V.E. Emanuelam Makronam par Eiropas Savienības stiprināšanu.

Cicerona balva nominācijā “Izglītība un zinātne” piešķirta LU rektoram, profesoram Indriķim Muižniekam par LU akadēmiskā centra veidošanu Pārdaugavā, bet balvas Goda nosaukumu šajā kategorijā saņems RTU Inženierzinātņu vidusskola par devumu nākamo inženieru sagatavošanā un zinātniskais žurnāls Enerģija un pasaule par enerģētikas problēmu daudzpusīgu atspoguļojumu.

Akadēmiķis Jānis Stradiņš, Cicerona balvas žūrijas priekšsēdētājs kopš 1999. gada, norādījis, ka šī balva atspoguļo, kādas personības un kādi veikumi viena gada laikā ir bijuši plašākas sabiedrības atzinības vērti, sabiedrību saliedējoši, Latviju uz priekšu virzoši. Cicerona balva ir sabiedriskās cieņas balva. Katru gadu žūrijai ir tiesības pēc nepieciešamības izveidot jaunas Cicerona balvas nominācijas.

Cicerona / Mērfija balvu kopš 1999. gada pasniedz politiķiem, zinātniekiem, publicistikas un tautsaimniecības praktiķiem par pieņemto lēmumu skaidrojumu sabiedrībai. Laureāti ir bijuši gan ārvalstu līderi, gan izcili Latvijas kultūras un izglītības jomas pārstāvji, žurnālisti, pašvaldību vadītāji. Balvas žūrijas priekšsēdētājs ir Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta priekšsēdētājs Jānis Stradiņš, sadarbības partneri – Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Universitāte.

Papildu informācija:
Miervaldis Mozers
Tālr.: 29469999
www.cicerons.lv

Latvijas Zinātņu akadēmija,
Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV 1050
Tālrunis: 67225361, fakss: 67821153,
e-pasts: lza@lza.lv,
www.lza.lv
facebook