Preses pasākumā informēs par maija - muzeju mēneša - norisēm

Maijā Latvijas muzeji un citas sabiedrisko dzīvi veidojošas iestādes, organizējot daudzveidīgas norises, atzīmēs muzeju mēnesi. Lai pastāstītu, kādas ieceres plānots īstenot maijā, kā arī š.g. vasarā, mediju pārstāvji pirmdien, 15. maijā plkst. 13.00 aicināti uz preses pasākumu Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā (LNMM).

Kultūras ministre Dace Melbārde preses pasākumā informēs par Muzeju nakti, kas šogad visā Latvijā 20.maijā notiks Eduarda Veidenbauma 150. jubilejas zīmē. Savukārt Starptautiskās Muzeju padomes Latvijas Nacionālās komitejas vadītājs Juris Ciganovs pastāstīs par 18. maija, Starptautiskās Muzeju dienas tradīcijām. LNMM Komunikācijas nodaļas vadītāja Anna Balandina ziņos par starptautiskās muzeju nozares konferences „Mēs esam muzeji” iecerēm 12. -14. jūnijā, savukārt Latvijas Muzeju biedrības pārstāve Ingrīda Lukašēvica aicinās iesaistīties 26.maija Muzeju dienas aktivitātēs, kā arī akcijas „Apceļo Latvijas muzejus” pasākumos, informējot par muzejiem, kuri iesaistījušies akcijā šovasar.

Pasākums plkst. 13:00 notiks LNMM (Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga) -1. stāva krājumu telpā; ieeja muzejā no Esplanādes parka puses.

Muzeju nakts tradīcija aizsākusies 1999. gadā Francijā, tās mērķis - iepazīstināt ar muzejiem arī tos iedzīvotājus, kas ikdienā muzejus neapmeklē. Ar Starptautiskās Muzeju dienas un Eiropas Muzeju nakts atzīmēšanu saistītas norises Latvijā mērāmas jau otrajā gadu desmitā - Muzeju nakts 2017. gadā notiks 13. reizi. Ik gadu muzeju apmeklējumu veicinošajos pasākumos iesaistās arvien lielāks muzeju skaits, tāpat Muzeju nakts aktivitātēs piedalās arī teātri, izstāžu zāles, bibliotēkas un citi sabiedriskās dzīves veidotāji.

 

Informāciju sagatavoja:
Lita Kokale,
Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
67330343, 26469946
Lita.Kokale@km.gov.lv