Tikšanās ar režisori Kristīni Želvi izstādē "Latvijas gadsimts"

Režisore Kristīne Želve pie Mērijas Grīnbergas portreta.
Režisore Kristīne Želve pie Mērijas Grīnbergas portreta. Foto - Agnese Zeltiņa.

Tradicionālā otrdienu pievakares ekskursija–saruna izstādē “Latvijas gadsimts” 10. decembrī plkst. 18.00 notiks režisores Kristīnes Želves vadībā.

Viņas veidotā dokumentālā filma “Mērijas ceļojums”, kurā vēstīts par Mēriju Grīnbergu un viņas mūža misiju glābt Latvijas muzeju vērtības Otrā pasaules kara beigās, ne vien guva atzinību un popularitāti, bet kļuva arī par jaunu iedvesmas un pašapziņas avotu Latvijas muzeju darbiniekiem. To papildināja arī Kristīnes Želves kūrētā izstāde Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā par Mērijas vecāku ģimeni un viņas pašas mūžu. Top arī romāns par Mērijas dzimtu.

Kā režisores izpētītais un izjustais sasaucas ar izstādi “Latvijas gadsimts”, Latvijas muzeju potenciālu līdzdarboties aizraujošu stāstu atklāšanā un izstāstīšanā? Un kādus vēl iespējamos kinovaroņus slēpj Latvijas vēsture? Norises vieta - Brīvības bulvārī 32, Rīgā. Ieeja - bez maksas.

Izstāde “Latvijas gadsimts” ir 68 muzeju kopīgs veltījums Latvijas valsts simtgadei, kas vēsta par Latvijas valsts tapšanu un aizstāvēšanu, valstiskuma idejas sargāšanu padomju okupācijas laikā, neatkarības atjaunošanu 20. gadsimta 90. gados un ceļu līdz mūsdienām. Tā ir lielākā kopizstāde muzeju nozares vēsturē Latvijā un tajā vienkopus apskatāmas vairāk nekā 1500 izcilas Latvijas muzejos saglabātas vēstures liecības – priekšmeti, fotogrāfijas, dzīvesstāsti, audio un video ieraksti.

 

Interesentus lūdzam iepriekš atbildīgi reģistrēties ŠEIT

Visērtāk to izdarīt muzeja profilā Facebook.

 

Detalizētāka informācija:
Astrīda Burbicka,
LNVM Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja,
tel. 67221357, mob. tel. 26341556,
e-pasts astrida.burbicka@lnvm.lv

www.lnvm.lv

www.latvijasgadsimts.lv

facebook.com/LNVMuzejs
twitter.com/LNVMuzejs
instagram.com/LNVMuzejs
youtube.com/LNVMuzejs

 

________________________
LATVIJAS NACIONĀLAIS VĒSTURES MUZEJS (LNVM)
ir trešais vecākais muzejs Latvijā un vienīgais Latvijas vēstures muzejs pasaulē. Kopš dibināšanas 1869. gadā LNVM ir kļuvis par lielāko latviešu tautas muzejisko vērtību krātuvi – tā kolekcijās ir vairāk nekā miljons priekšmetu: arheoloģiskajos izrakumos iegūtas senlietas, rotu un monētu depozīti, tautastērpi, tradicionālie darbarīki, tautas lietišķās mākslas darinājumi, sadzīves priekšmeti, fotogrāfijas, dokumenti, kartes, gravīras, gleznas un citas Latvijas vēstures liecības. Muzeja misija ir Latvijas valsts un tautas interesēs vākt, saglabāt, pētīt un popularizēt Latvijas un pasaules garīgās un materiālās kultūras liecības no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, kam ir arheoloģijas, etnogrāfijas, numismātikas, vēstures vai mākslas vēstures nozīme.
Pēc 2013. gada jūnija ugunsnelaimes Rīgas pilī LNVM krājums pārcelts uz pagaidu telpām Lāčplēša ielā 106, ekspozīcijas un izstāžu zāles atrodas pagaidu telpās Brīvības bulvārī 32. Muzejs plāno atgriezties renovētajā Rīgas pilī pēc tās otrās kārtas atjaunošanas.
Muzejs veic pētniecisko darbību, organizē konferences un seminārus, veido ceļojošās izstādes, sadarbojas ar Latvijas skolām, iestādēm, izdod rakstu krājumus un citas publikācijas.
Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļas ir “Dauderi” un Tautas frontes muzejs.