VKKF logo

VKKF padomes sēdē 2024. gada 25. aprīlī apstiprināti vairāku konkursu rezultāti un jaunais nozaru ekspertu sastāvs.

Mērķprogrammā Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību attīstība un ilgtspēja finansējums piešķirts 51 projektam kopumā 450 000 tūkstošu eiro apmērā. Konkursā tika pieteikti 99 projekti par kopējo pieprasīto summu 1 142 415 eiro.

Māra Mellēna, konkursa ekspertu komisijas priekšsēdētāja: “Mērķprogrammai ir noteikti arī apakšmērķi: kuri uzsver kopienu stiprināšanas nepieciešamību, pieteikumu sagatavošanu nemateriālā kultūras mantojuma Nacionālajam sarakstam un atbalstu Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstībai, veicinot Dziesmu un deju svētku tradīcijā iesaistīto koprepertuāra nozaru amatiermākslas kolektīvu – koru, deju kolektīvu, pūtēju orķestru un kokļu ansambļu – jaunradi un jauna kultūras piedāvājuma rašanos tradīcijas ietvaros ārpus tradicionālā starpsvētku perioda procesa.”

Atbalstītie projekti

Mērķprogrammas „Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” reģionālo konkursu projektiem piecās vēsturiskajās zemēs piešķirti 642 400 eiro, kas ļaus realizēt kopumā 249 projektus.

Programmas mērķis ir veicināt kvalitatīvas kultūras pieejamību latviešu vēsturiskajās zemēs, kā arī veicināt latviešu vēsturisko zemju savdabības izzināšanu, saglabāšanu un popularizēšanu. Programmu administrē un organizē katrā vēsturiskajā zemē konkursa kārtībā izvēlēta organizācija (plānošanas reģioni, pašvaldību un nevalstiskās organizācijas).

Atbalstītie projekti

Mērķprogrammā “Radošo stipendiju programma Ukrainas pilsoņiem” aprīlī piešķirtas 4 stipendijas par kopējo summu 7 200 eiro, savukārt mērķprogrammā Radošo braucienu atbalsts Filmu mākslas nozarē finansējums 900 eiro apmērā piešķirts 2 projektiem.

Baltijas Kultūras fonda projektu konkursā finansējums piešķirts 6 projektiem (no trim Baltijas valstīm) par kopējo summu 300 000 eiro. Konkursā tika saņemti 28 pieteikumi par kopējo summu 1 606 819 eiro.

Baltijas kultūras fonds atbalsta profesionālus pasākumus un projektus arhitektūrā, vizuālajā mākslā, dizainā, literatūrā, mūzikā, skatuves mākslā, bibliotēku, muzeju un arhīvu nozarēs, kā arī finansē starpdisciplinārus projektus.

Atbalstītie projekti

Apstiprināti 29 jauni VKKF nozaru eksperti

Daļēji mainoties Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) ekspertu komisiju sastāvam, 2024. gada maijā darbu uzsāk 29 jauni eksperti, savukārt 27 eksperti turpina darbu.

Nozaru ekspertu komisijas izvērtē iesniegtos projektus un sniedz VKKF padomei atzinumu par līdzekļu sadalījumu projektu īstenošanai,  kā arī pārrauga piešķirto līdzekļu izmantojumu.  VKKF ir astoņas nozaru ekspertu komisijas, un katrā no tām ir septiņi cilvēki – attiecīgās kultūras nozares speciālisti. Ekspertu pilnvaru laiks ir divi gadi.

Sākot no 2024. gada maija ekspertu komandai pievienosies:

  • Dizaina un arhitektūras nozarē – Anda Boluža, Zanda Treimane, Guna Poga, Elīna Bušmane;
  • Filmu mākslas nozarē – Inese Boka-Grūbe, Valdis Celmiņš;
  • Kultūras mantojuma nozarē – Gustavs Strenga, Roberts Grinbergs, Ronalds Lūsis, Zane Melāne;
  • Literatūras nozarē – Andra Konste, Jolanta Pētersone, Dace Krecere-Vule;
  • Mūzikas nozarē – Lauma Malnace, Zane Grosa, Ilze Medne;
  • Skatuves mākslu nozarē – Klāvs Mellis, Indra Roga, Lilija Lipora, Mārtiņš Eihe, Ieva Kauliņa;
  • Tradicionālās kultūras nozarē – Rita Grīnvalde, Ēriks Zeps, Māra Vīgerte, Gita Lancere;
  • Vizuālās mākslas nozarē – Aivars Baranovskis, Anna Priedola, Gundega Evelone, Kristaps Epners.

Ekspertu komisiju sastāvs

 

Papildu informācijai:
Ilona Skuja,
VKKF sabiedrisko attiecību speciāliste,
Tālr. +371 29277444