Mediju pasākumā informēs par sasniegtajiem rezultātiem pārejā no integrācijas uz saliedētu sabiedrību

Ceturtdien, 22. novembrī, sestā, ikgadējā Mazākumtautību foruma ietvaros plkst. 13:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas LV100 Draugu telpā notiks mediju pasākums, kurā Kultūras ministrija (KM) un partneri informēs par sasniegtajiem rezultātiem sabiedrības integrācijas jomā un saliedētas sabiedrības veidošanā.

Kultūras ministre Dace Melbārde pasākumā informēs par sasniegtajiem rezultātiem sabiedrības integrācijas jomā, kā arī izaicinājumiem saliedētas sabiedrības veidošanā, par kuriem tiks diskutēts un meklēti risinājumi foruma ietvaros.

Par pētījuma, kādas vērtības ir dzīvas saliedētā sabiedrībā, secinājumiem pasākumā informēs Kantar TNS vecākā klientu vadītāja Inta Priedola, par mazākumtautību lomu Latvijas valstiskuma veidošanā un stiprināšanā stāstīs Itas Kozakēvičas vārdā nosauktās Latvijas Nacionālo kultūras biedrību asociācijas valdes priekšsēdētājs Rafi Haradžanjans, savukārt Latvijas Lietuviešu jauniešu kopienas valdes priekšsēdētājs Tomas Kaikaris – par Latvijas mazākumtautību NVO darbību un veikumu sabiedrības saliedēšanā.

"Kādas vērtības stiprina sabiedrībā saliedētību?" - KantarTNS 2014.–2018. gados veikto vērtību pētījumu galvenās atziņas

Jau ziņots, ka 22. – 23. novembrī vairāk nekā 14 dažādu tautību pārstāvji no 20 Latvijas pašvaldībām - kopumā vairāk nekā 200 mazākumtautību nevalstisko organizāciju aktīvisti - piedalīsies ikgadējā Latvijas Mazākumtautību forumā. Pasākums Latvijas valsts simtgades kulminācijas mēneša ietvaros norisināsies Rīgā; 22. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, 23. novembrī Rīgas pilī.

Foruma darba kārtība

Lai veicinātu mazākumtautību līdzdalību, Kultūras ministrija sadarbībā ar partneriem ik gadu organizē Tautu (mazākumtautību) forumu. Forums kļuvis par ikgadēju, lielisku iespēju Latvijas mazākumtautību nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un ekspertiem izteikt savu pozīciju par vairākiem aktuāliem jautājumiem: līdzdalību, paaudžu mijiedarbību, kultūras mantojumu, jauniešu iesaistīšanos, starpkultūru dialogu un vienojošu informatīvo telpu, kā arī apspriest tos izaicinājumus, kuriem būtu jāpievērš īpaša uzmanība.

Informāciju sagatavoja:
Lita Kokale,
Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
67330343, 26469946
Lita.Kokale@km.gov.lv