Saskaņā ar konkursa nolikumu priekšatlases posma pieteikums kopā ar aizpildītu goda deklarāciju iesniedzams angļu valodā papīra formātā (20 eksemplāros) un elektroniskā formātā PDF datnē; papildus pēc izvēles var iesniegt arī pieteikuma tulkojumu latviešu valodā papīra formātā (5 eksemplāros) un elektroniskā formātā PDF datnē.

Eksemplāri papīra formātā iesniedzami Kultūras ministrijā (klātienē vai pa pastu), dokumenti elektroniskā formātā nosūtāmi uz e-pasta adresi pasts@km.gov.lv.

Iesniedzēji aicināti iesniegt pieteikuma dokumentus līdz 2021.gada 4.jūnija plkst. 17.00 Kultūras ministrijā (K.Valdemāra ielā 11a, Rīgā, LV - 1364).

Priekšatlases rezultāti

Pieteikumus 2027.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukuma piešķiršanas priekšatlases kārtai iesniedza 9 Latvijas pilsētas – Cēsis, Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Kuldīga, Liepāja, Ogre un Valmiera. No 2021.gada 5.-7.jūlijam pēc trīs dienu kandidātpilsētu tiešsaistes prezentācijām un žūrijas tiešsaistes apspriedēm 2021.gada 8.jūlijā tālākai dalībai konkursā tika izvirzītas 4 Latvijas pilsētas – Daugavpils, Jūrmala, Liepāja un Valmiera.

Žūrijas ziņojums par priekšatlases rezultātiem:

Angļu valodā:

Latviešu valodā:

 

Mediju pasākums – Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 priekšatlases rezultātu paziņošana (08.07.2021.)