Paviljons
Latvijas ekspozīcijas vizualizācija, autors: NRJA.
Venēcijas biennāles 17. Starptautiskās izstādes interaktīvā instalācija “Pārtrauktie savienojumi” skatāma kultūras forumā "Baltā Nakts"
Covid-19 izplatība un tās ierobežošanā pieņemtie lēmumi ietekmējuši arī tuvāko 2 gadu Venēcijas arhitektūras un mākslas biennāļu norisi
Latvija Venēcijas arhitektūras biennālē 2020 meklēs atslēgu sadzīvošanai ar tehnoloģijām

IDEJA

Latvijas ekspozīcijas centrā ir cilvēku pretrunīgās attiecības ar tehnoloģijām. Pievēršoties satraucoši nopietnām un vienlaikus amizantām tehnonejēdzībām, paviljons izgaismo cilvēcīga skatījuma nozīmi arhitektūrā. Vai mājoklis kalpo cilvēkam jeb cilvēks kalpo mājoklim? Latvijas ekspozīcija runā gan par tehnoloģiju pozitīvo, gan negatīvo pusi, spilgti atainojot mūsdienu arhitekta ikdienas darba nianses un sekmīgi attīstot Venēcijas biennāles biennāles kuratora Hašima Sarkis (Hashim Sarkis) uzdoto biennāles pamatjautājumu “Kā sadzīvot kopā?”.

INSTALĀCIJA

Latvijas paviljona instalācija iemieso mūsu pretrunīgo attieksmi pret tehnoloģijām. Nospiedošs melnu cauruļu mudžeklis, kas šķietami aug no nekurienes, pirmajā acu uzmetienā parādās kā svešķermenis, kas gluži kā parazīts uzurpējis cilvēka apdzīvoto telpu. Taču instalācija aicina skatītāju mainīt savu attieksmi un atpazīt šajā šķietami biedējošajā svešiniekā draudzīgu kaimiņu - tādu, kas reaģē uz mūsu klātbūtni un pat uzrunā mūs nesaprotamā, bet mierinošā valodā.

attēls

Šī cilvēka un tehnoloģiju sadzīvošanas pieredze iedvesmo ilgtspējīgai partnerībai starp cilvēkiem un mašīnām, kuras galu galā ir radītas mums pašiem pēc mūsu ģīmja un līdzības.

GRĀMATA

Ekspozīciju pavadošais eseju un īsprozas izdevums ar ekspozīcijai identisku nosaukumu “Tas nav domāts tev! Tas ir domāts ēkai” attīsta instalācijas ideju, piedāvājot divus pretējus skatījumus uz tehnoloģiju lomu mūsu ikdienā: satīriski stāsti par absurdām situācijām ēku lietotāju saskarsmē ar tehnoloģijām mijas ar tehnoloģiju ekspertu izsvērtajiem, uz problēmas risinājumu fokusētajiem argumentiem. Patiesu notikumu iedvesmoti stāsti ir asprātīgs humors ar tehnopesimisma piesitienu, kamēr ekspertu komentāri demonstrē neviltotu ticību tehnoloģiju glābjošajam spēkam. Grāmata tādējādi atspoguļo polāras attieksmes pret mašīnām, kuras pastāv līdzās vienā sabiedrībā un nereti arī katrā atsevišķā cilvēkā. Izdevums arī parāda, ka vismaz reizēm risinājumi, kuri sākotnēji šķita “domāti ēkai”, galu galā izrādās “domāti tev”.

KOMANDA

Kuratori: NRJA (Uldis Lukševics, Elīna Lībiete, Ivars Veinbergs, Ieva Lāce-Lukševica, Zigmārs Jauja, Inga Dubinska, Līga Jumburga)
Instalācijas dizains: NRJA
Instalācijas realizācija: NRJA, Edgars Ošs, Pēteris Riekstiņš, Ansis Bergmanis,Mārtiņš Dāboliņš, Juris Simanovičs, Artūrs Tols, Viesturs Laiviņš.
Grāmata «Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai!»: NRJA un “Levelup”
Grafiskais dizains: Aleksejs Muraško
Audio dizains: Gatis Ziema
Foto: Ēriks Božis
Projekta vadība: Austra Bērziņa
Sabiedriskās attiecības: Linda Bērziņa
Komisārs: Jānis Dripe (Latvijas Republikas Kultūras ministrija)
Atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija

attēls

NRJA (No Rules Just Architecture) (no kreisās: Ivars Veinbergs, Elīna Lībiete, Austra Bērziņa, Līga Jumburga, Ieva Lāce - Lukševica, Uldis Lukševics)

 

Vairāk informācijas: latvianpavilion2021.lv

Sociālie tīkli:
Facebook: @latvianpavilion2021
Twitter: @latvianpavilion
Instagram: @latvianpavilion2021

Atrašanās vieta:
Arsenale Artiglierie, Venēcija

Atklāšana:
2021.gada 22.maijs

Preses kontakti:
Linda Bērziņa
latvianpavilion2020@nrja.lv