Kultūras ministrija ir izsludinājusi konkursu par „Par valsts pārvaldes uzdevuma – kvalitātes novērtējuma dizaina jomā – veikšanu”. Viens no galvenajiem konkursa uzdevumiem ir veikt ikgadēju Latvijas dizaina kvalitātes novērtējumu, organizējot Latvijas Dizaina gada balvas konkursu.

Pārvaldes uzdevuma veikšanas laiks ir 3 gadi, un konkursā var piedalīties juridiskas personas. 

Konkursa pretendentiem pieteikumi jāiesniedz līdz 2022.gada 21.aprīļa plkst. 17.15. 

Ar sīkāku informāciju, konkursa nolikumu un citiem konkursa dokumentiem var iepazīties  Kultūras ministrijas tīmekļvietnē, sadaļā Finansējuma iespējas: www.km.gov.lv/lv/finansejuma-iespejas#Konkurss par valsts parvaldes uzdevuma – kvalitates novertejuma dizaina joma – veiksanu

Latvijas Dizaina gada balva ir nacionālas nozīmes dizaina nozares konkurss ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru izcilākos sniegumus, sekmēt Latvijā radītā dizaina produktu un pakalpojumu pieprasījumu un pielietojumu, kā arī Latvijas dizaina nozares attīstību un izaugsmi ilgtermiņā. Latvijas Dizaina gada balvas konkurss ir augstākais apbalvojums Latvijas dizaina nozarē.
2017. gadā norisinājās pirmā Latvijas Dizaina gada balva, kuras iniciators un atbalstītājs ir Latvijas Kultūras ministrija. 2017., 2018. un 2019. gadā konkursu organizēja dizaina birojs H2E sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju, Latvijas Mākslas akadēmiju, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju. Pateicoties H2E komandas pašaizliedzīgajam un profesionālajam darbam, balva ir ieguvusi atpazīstamību un uzticību dizaina nozares profesionāļu auditorijā. Trīs gadu laikā konkursam kopumā tika iesniegti 396 darbi.
2017., 2018.un 2019. gadā konkursa darbus vērtēja starptautiska žūrija pēc vienlīdzīgiem kritērijiem, nedalot tos atsevišķās kategorijās. Katru gadu žūrija izvirzīja 20 labākos fināla darbus, kas plašākai auditorijai bija apskatāmi izstādē Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (2017.un 2018.gadā) un brīvdabas ekspozīcijā Stacijas laukumā pie Origo (2019.gadā).
Kultūras ministrija ik gadus pasniedz naudas balvu Latvijas Dizaina gada balvas uzvarētājam, kas ir paredzēta starptautiskā mārketinga un eksporta veicināšanai.

Latvijas Dizaina gada balvas procesu 2020. un 2021.gadā koordinēja Latvijas Dizaineru savienība. 2021.gadā Latvijas Dizaina gada balvas konkursam tika saņemti 150 pieteikumi, un konkursa darbus starptautiskā žūrija vērtēja piecās kategorijās: Vides un interjera dizains, Produktu dizains, Grafikas dizains, Digitālais dizains un Pakalpojumu, politiku, stratēģiju dizains.

Izsmeļošāka informācija par Latvijas Dizaina gada balvas 2021 konkursa norisi , uzvarētājiem, kā arī Latvijas Dizaina gada balvas arhīvu atrodama tīmekļvietnē www.dizainabalva.lv 

Latvijas Dizaina gada balvas ARHĪVS