VNĪ izsludina iepirkumu izstāžu zāles „Arsenāls” jumta un fasādes atjaunošanai

LNMM izstāžu zāle „Arsenāls”, foto: Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ)
Foto: Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ)

VAS „Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) izsludina iepirkumu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles „Arsenāls” Vecrīgā, Torņa ielā 1, jumta remontam un fasādes atjaunošanas būvdarbu veikšanai, informē VNĪ Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Inta Plūmiņa.

Darbu laikā tiks atjaunots un saglabāts Rīgas pilsētas un visas Latvijas kultūrvidei būtisks valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, klasicisma arhitektūras paraugs. Iepirkums iekļauj ēkas fasādes atjaunošanu, jumta remontu, ārējo inženierkomunikāciju pārbūvi, kā arī lietus ūdens novadīšanas sistēmas izbūvi. Atjaunošanas darbus plānots uzsākt jau šovasar, lai līdz 2020. gada vasarai sabiedrību varētu priecēt atjaunotās ēkas fasāde.

Pretendenti tiek aicināti pieteikties iepirkumam izstāžu zāles „Arsenāls” jumta un fasādes atjaunošanai līdz šā gada 23. jūlijam mājaslapā.

Kopā projekta realizācijai šobrīd piesaistīti 1,9 miljoni eiro (84% – valsts dotācija, 14% – LR Kultūras ministrijas jau 2016. gadā piesaistītais finansējums), kas iekļauj izpētes darbu veikšanu, projektēšanas darbus, autoruzraudzību un plānotos būvdarbus.

Projekta un būvniecības dokumentācijas izstrādi, kā arī autoruzraudzību veiks PS „AD SPATIUM”. Tehniskās izpētes darbus veikusi un projektēšanas uzdevumu izstrādājusi SIA „Alberta projekts”.

Izstāžu zāle „Arsenāls” izvietota nozīmīgā arhitektūras piemineklī – 19. gadsimta 20. – 30. gados krievu vēlīnā klasicisma stilā celtajā muitas noliktavas ēkā jeb arsenālā, kas 1980. gadu otrajā pusē pielāgots muzeja funkcijām. Tajā tiek glabāts Latvijas vizuālās mākslas krājums, ko veido mākslas darbi no 20. gadsimta otrās puses līdz 21. gadsimtam. Tas aptver vairāk nekā 28 000 vienību – gleznas, grafikas darbi, skulptūras un mākslas objekti.

Šobrīd VNĪ vadībā Pārdaugavā, Pulka ielā 8, top vērienīgs, vairāk nekā 30 000 kvadrātmetru plašs komplekss, kur vienkopus glabāsies četru muzeju dārgumi – aptuveni divi miljoni mākslas vienību. Jau 2020. gada sākumā pēc muzeju krājumu pārvietošanas tas kļūs par modernu, praktisku un ērtu mājvietu nenovērtējamajiem Latvijas nacionālajiem dārgumiem, tostarp izstāžu zāles „Arsenāls” krājumam. Tur tiks nodrošināti 21. gadsimtam atbilstoši apstākļi muzeju vērtību saglabāšanai, kā arī mūsdienīgas un atbilstoši aprīkotas restaurācijas telpas, kas projektētas tieši restaurācijas darbu veikšanai. Tāpat kompleksā būs lasītavas, nelielas izstāžu un citas telpas, kas būs pieejamas arī plašākai sabiedrībai. Šī gada rudenī plānots pakāpeniski uz jauno kompleksu pārvest muzeju krājumus.

Uzņēmums šobrīd īsteno 34 nozīmīgus attīstības projektus aptuveni 154 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 450 nekustamo īpašumu adresēm ar 1200 ēkām 1,1 milj. kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 milj. kvadrātmetru platībā.

VNĪ šogad Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēma augsto zelta godalgu un speciālbalvu par straujāko izaugsmi, kā arī iekļauts VID „Baltā saraksta” zelta līmenī. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.

Papildu informācija plašsaziņas līdzekļiem:
VAS „Valsts nekustamie īpašumi”
Korporatīvās komunikācijas daļa
E-pasts: komunikacija@vni.lv 
t. 20235301